settings icon
share icon

Senojo Testamento Apžvalga

Senasis testamentas yra suskirstytas į penkias dalis: Penkiaknygę (nuo Pradžios iki Pakartoto įstatymo knygos), istorines knygas (nuo Jozuės iki Esteros), poetines knygas (nuo Jobo iki Giesmių giesmės), didžiuosius pranašus (nuo Izaijo iki Danieliaus) ir mažuosius pranašus (nuo Ozėjo iki Malachijo). Senasis testamentas buvo parašytas maždaug nuo 1400m. pr. Kr. iki 400m. pr. Kr. Senasis testamentas pagrinde buvo parašytas hebrajų kalba, tačiau keletas nedidelių jo dalių yra parašytų aramėjų kalbą (hebrajų kalbos variacija).

Senasis testamentas pagrinde kalba apie Izraelio tautos ir Dievo santykius. Penkiaknygėje kalbama apie Izraelio sukūrimą ir Dievo sandora paremtų santykių su Izraeliu įkūrimą. Istorinėse knygose aprašoma Izraelio istorija, jo pergalės ir sėkmės kartu su pralaimėjimais ir nesėkmėmis. Poetinės knygos mums leidžia intymiau pamatyti Dievo ir Izraelio santykius, bei Dievo degantį troškimą, kad Izraelis garbintų Jį ir Jam paklustų. Pranašų knygose Dievas kviečia Izraelį atgailauti, nusigręžti nuo stabmeldystės ir neištikimybės, ir sugrįžti prie paklusnių ir dvasiškai ištikimų santykių.

Tikriausiai geresnis pavadinimas būtų Pirmasis testamentas. Žodis „senas" skamba lyg „pasenęs" arba „neaktualus", o tai yra visiška netiesa. Tikrai verta studijuoti Senąjį testamentą- tai jus praturtins dvasiškai. Žemiau pateiktos nuorodos į įvairių Senojo testamento knygų apibendrinimus. Mes nuoširdžiai tikimės, kad mūsų Senojo testamento apžvalga bus naudinga jūsų kelionėje su Kristumi.

EnglishPradžios Knyga

Išėjimo Knyga

Kunigų Knyga

Skaičių Knyga

Pakartoto įstatymo Knyga

Jozuės Knyga

Teisėjų Knyga

Rūtos Knyga

1 Samuelio Knyga

2 Samuelio Knyga

1 Karalių Knyga

2 Karalių Knyga

1 Kronikų Knyga

2 Kronikų Knyga

Ezros Knyga

Nehemijo Knyga

Esteros Knyga

Jobo Knyga

Psalmių Knyga

Patarlių Knyga

Ekleziasto Knyga

Giesmių Giesmė Knyga

Izaijo Knyga

Jeremijo Knyga

Raudų Knyga

Ezechielio Knyga

Danieliaus Knyga

Ozėjo Knyga

Joelio Knyga

Amoso Knyga

Abdijo Knyga

Jonos Knyga

Michėjo Knyga

Nahumo Knyga

Habakuko Knyga

Sofonijo Knyga

Agėjo Knyga

Zacharijo Knyga

Malachijo KnygaEiti į: Senojo Testamento Apžvalga

Grįžti į: Biblijos ApžvalgaGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Senojo Testamento Apžvalga
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries