settings icon
share icon

Abdijo Knyga

Autorius: Abdijo knygos pirmoje eilutėje parašyta, jog knygos autorius yra pranašas Abdijas.

Užrašymo data: Abdijo knyga tikriausiai buvo parašyta tarp 848 ir 840 metų prieš Kr.

Užrašymo tikslas: Abdijo knyga yra trumpiausia Senojo testamento knyga- joje yra tik 21 eilutė. Dievas naudojo pranašą Abdiją pasmerkti Edomą už jo nuodėmes prieš Dievą ir Izraelį. Edomiečiai buvo Ezavo palikuonys, o Izraelitai jo dvynio brolio Jokūbo palikuonys. Brolių nesutarimas jų palikuoniams darė neigiamą įtaką daugiau nei 1000 metų. Dėl šio pasidalinimo, edomiečiai uždraudė Izraeliui eiti per jų žemę, kai izraelitai išeidinėjo iš Egipto. Edono pasididžiavimo nuodėmė turėjo būti Viešpaties nubausta.

Svarbios eilutės: „Nors pakiltum aukštai kaip erelis ir sukrautum sau lizdą tarp žvaigždžių, ir iš ten nustumsiu tave!" (4 eil.).

„Tau nederėjo gėrėtis tavo brolio nelaime, džiaugtis Judo vaikų sunaikinimu ir išdidžiai kalbėti jų sielvarto dieną" (12 eil.).

„Juk Viešpaties diena arti visoms tautoms. Kaip tu darei, taip tau darys- tavo atlygis grįš tau pačiam" (15 eil.).

Trumpas apibendrinimas: Abdijo žinia yra aiški ir galutinė: Edomo karalystė bus visiškai sunaikinta. Edomas buvo arogantiškas, džiaugėsi Izraelio nelaimėmis ir, kai priešai puolė Izraelį, ir izraelitai prašė edomiečių pagalbos, edomiečiai atsisakė padėti ir vietoje to kovojo prieš, o ne už izraelitus. Nebebuvo galima ilgiau praleisti pro akis jų išdidumo nuodėmės. Knyga baigiasi išpildymo ir išgelbėjimo pažadu- Paskutiniąją Dieną, kai žemė bus gražinta Dievo žmonėms, juos valdys Dievas.

Ženklai: 21 Abdijo knygos eilutėje yra Kristaus ir Jo bažnyčios pranašiškas ženklas. „Išgelbėtojai ateis į Siono kalną teisti Ezavo kalno. Ir Viešpačiui priklausys karalystė". Šie „išgelbėtojai" yra Kristaus apaštalai, žodžio tarnautojai ir ypač evangelijos skelbėjai paskutinėmis dienomis. Jie vadinami „išgelbėtojais" ne todėl, kad jie įgyja mūsų išgelbėjimą, bet dėl to, kad jie skelbia išgelbėjimą per Kristaus evangelija ir parodo, kaip gauti tą išgelbėjimą. Jie ir Žodis, kurį jie skelbia, yra įrankiai, per kuriuos geroji išgelbėjimo žinia pasiekia visus žmones. Kristus yra vienintelis Gelbėtojas, kuris sumokėjo už mūsų išgelbėjimą ir yra jo autorius, tačiau laikų pabaigoje matysime vis daugiau išgelbėtojų ir evangelijos nešėjų.

Praktinis pritaikymas: Dievas kovos už mus, jeigu mes tik išliksime Jam ištikimi. Priešingai nei pasielgė Edomas, mes turime padėti žmonėms, kai jie patenka į bėdą. Išdidumas yra nuodėmė. Mes neturime kuo didžiuotis, išskyrus Jėzumi Kristumi, ir ką Jis dėl mūsų padarė.

EnglishGrįžti į: Senojo Testamento Apžvalga

Grįžti į: Biblijos ApžvalgaGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Abdijo Knyga
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries