settings icon
share icon

Naujojo Testamento Apžvalga

Naujasis testamentas yra padalintas į penkias dalis: Evangelijas (nuo Mato iki Jono), istoriją (Apaštalų darbų knyga), Pauliaus laiškus (nuo Romiečiams iki Filemono), bendrus laiškus (nuo Hebrajams iki Judo) ir pranašystę (Apreiškimo knyga). Naujasis testamentas buvo parašytas pirmame amžiuje nuo maždaug 45 iki 95 metų po Kristaus. Naujasis testamentas buvo parašytas tuometine, kasdienine graikų kalba (koinė).

Evangelijose pateikiami keturi skirtingi, bet vienas kitam neprieštaraujantys pasakojimai apie Jėzaus Kristaus gimimą, gyvenimą, tarnystę, mirtį ir prisikėlimą. Evangelijos pademonstruoja, kad Jėzus buvo Senajame testamente pažadėtas Mesijas, ir padeda pagrindą likusiam Naujojo testamento mokymui. Apaštalų darbuose aprašomi Jėzaus apaštalų, vyrų, kuriuos Jis išsiuntė į pasaulį skelbti išgelbėjimo evangelijos, darbai. Apaštalų darbuose pasakojama apie bažnyčios atsiradimą ir jos staigų augimą pirmame amžiuje po Kristaus. Pauliaus laiškai, parašyti apaštalo Pauliaus, yra skirti konkrečioms bažnyčioms. Juose Paulius paaiškina oficialią bažnyčios doktriną, ir kaip ji turėtų būti praktiškai naudojama. Bendri laiškai papildo Paulius laiškus su papildomu mokymu ir jo pritaikymu. Apreiškimo knygoje pranašaujama apie ateities įvykius, kurie įvyks paskutinėmis dienomis.

Tikrai verta studijuoti Naująjį testamentą. Naujajame testamente pasakojama apie Jėzaus Kristaus mirtį ant kryžiaus vietoje mūsų- ir koks turėtų būti mūsų atsakas į Jo mirtį. Naujajame testamente susikoncentruojama ties geru krikščionišku mokymu ir praktiškais tokio mokymo sekimo rezultatais. Žemiau pateiktos nuorodos į įvairių Naujojo testamento knygų apibendrinimus. Mes nuoširdžiai tikimės, kad mūsų Naujojo testamento apžvalga bus naudinga jūsų kelionėje su Kristumi.

EnglishMato Evangelija

Morkaus Evangelija

Luko Evangelija

Jono Evangelija

Apaštalų Darbų Knyga

Romiečiams Knyga

1 Korintiečiams Knyga

2 Korintiečiams Knyga

Galatams Knyga

Efeziečiams Knyga

Filipiečiams Knyga

Kolosiečiams Knyga

1 Tesalonikiečiams Knyga

2 Tesalonikiečiams Knyga

1 Timotiejui Knyga

2 Timotiejui Knyga

Tito Knyga

Filemono Knyga

Hebrajams Knyga

Jokūbo Knyga

1 Petro Knyga

2 Petro knyga

1 Jono Knyga

2 Jono Knyga

3 Jono Knyga

Judo Knyga

Apreiškimo Knyga


Eiti į: Senojo Testamento Apžvalga

Grįžti į: Biblijos ApžvalgaGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Naujojo Testamento Apžvalga
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries