settings icon
share icon

2 Tesalonikiečiams Knyga

Autorius: 2 Tesalonikiečiams 1:1 parašyta, jog 2 Tesalonikiečiams knygą parašė apaštalas Paulius, tikriausiai kartu su Silvanu ir Timotiejumi.

Užrašymo data: 2 Tesalonikiečiams knyga tikriausiai buvo parašyta apie 51-52 metus po Kr.

Užrašymo tikslas: Tesalonikos bažnyčia vis dar neteisingai suprato kai kuriuos dalykus apie Viešpaties dieną. Jie galvojo, kad ji jau praėjo, taigi jie nustojo dirbti. Jie buvo labai persekiojami. Paulius jiems parašė, kad ištaisytų nesusipratimus ir juos paguostų.

Svarbios eilutės: „Teisinga iš Dievo pusės atmokėti jūsų prispaudėjams priespauda, o jums, prispaustiesiems,- poilsiu drauge su mumis, kai iš dangaus apsireikš Viešpats Jėzus su savo galingais angelais" (2 Tesalonikiečiams 1:6-7).

„Mes jaučiame pareigą visada dėkoti Dievui už jus, Viešpaties numylėti broliai, kad Dievas jus nuo pradžios išsirinko išgelbėjimui per Dvasios pašventinimą ir tiesos tikėjimą" (2 Tesalonikiečiams 2:13).

„O Viešpats ištikimas; Jis sustiprins jus ir apsaugos nuo pikto" (2 Tesalonikiečiams 3:3).

„Dar būdami pas jus, mes įsakėme: 'Kas nenori dirbti- tenevalgo!" (2 Tesalonikiečiams 3:10).

Trumpas apibendrinimas: Paulius pasveikina Tesalonikos bažnyčią, ją padrąsina ir paragina. Jis pagiria juos, nes girdi, kaip jie gyvena Viešpatyje, ir meldžiasi už juos (2 Tesalonikiečiams 1:11-12). Antrame skyriuje Paulius paaiškina, kas įvyks Viešpaties dieną (2 Tesalonikiečiams 2:1-12). Paulius juos ragina tvirtai stovėti ir moko juos atokiai laikytis nuo dykinėjančių žmonių, kurie negyvena pagal evangeliją (2 Tesalonikiečiams 3:6).

Sąsajos: Paulius mini Senojo testamento ištrauką, kalbėdamas apie paskutiniuosius laikus, tuo patvirtindamas ir sutaikydamas Senojo testamento pranašus. Dauguma jo paskutiniųjų laikų mokymo yra paremta pranašo Danieliaus vizijomis. 2 Tesalonikiečiams 2:3-9 jis mini Danieliaus pranašystę apie "nedorėlį" (Danieliaus 7-8 skyriai).

Praktinis pritaikymas: 2 Tesalonikiečiams knyga kupina informacijos apie paskutiniuosius laikus. Ji ir mus ragina netinginiauti, bet dirbti. Šioje knygoje taip pat yra maldų, kurios yra geras pavyzdys mums, pamokantis kaip mes galėtume melstis už kitus tikinčiuosius.

EnglishGrįžti į: Naujojo Testamento Apžvalga

Grįžti į: Biblijos ApžvalgaGrįžti į svetainę lietuvių kalba

2 Tesalonikiečiams Knyga
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries