settings icon
share icon

Огляд Старого Завіту

Старий Завіт розділений на п’ять частин: П’ятикнижжя (Буття – Второзаконня), історичні книги (Ісуса Навина – Естери), поетичні книги (Йова – Пісня пісень Соломона), книги великих пророків (Ісаї – Даниїла), а також малих пророків (Осії – Малахії). Старий Завіт був написаний приблизно між 1400 і 400 рр. до н.е. Мовою написання, в основному, був іврит, хоча кілька невеликих частин були написані арамейською мовою (фактично, видозміненим івритом).

Старий Завіт розповідає, перш за все, про стосунки між Богом і народом Ізраїлю. П’ятикнижжя оповідає про формування ізраїльського народу та укладення Богом завіту з ним. В історичних книгах містяться записи щодо історії Ізраїлю, про його перемоги й успіхи, разом із поразками та невдачами. Поетичні книги висвітлюють відносини Бога з Його обраним народом і Його бажання, щоб вони поклонялися й корилися Йому. Пророчі книги є Божим закликом до Ізраїлю покаятися у своєму ідолопоклонстві та невірності й навернутися до послуху і духовної чистоти.

Можливо, краще було би називати його Першим Завітом. Слово «старий» несе значення «застарілий» або «невідповідний», що абсолютно не відповідає істині. Огляд Старого Завіту є гідним заняттям, яке може збагатити нас духовно. Нижче наведені посилання на огляди окремих книг Старого Завіту. Ми щиро сподіваємося, що цей матеріал буде корисним у вашому житті з Христом.

English

Книга Буття

Книга Вихід

Книга Левітів

Книга Числа

Книга Повторення Закону

Книга Ісуса Навина

Книга Суддів

Книга Рут

Перша книга Самуїла

Друга книга Самуїла

Перша книга Царів

Друга книга Царів

Перша книга Хронік

Друга книга Хронік

Книга Ездри

Книга Неемії

Книга Естери

Книга Йова

Книга Псалмів

Книга Притч Соломона

Книга Екклезіаста

Пісня пісень Соломона

Книга Ісаї

Книга Єремії

Книга Плач Єремії

Книга Єзекіїла

Книга Даниїла

Книга Осії

Книга Йоіла

Книга Амоса

Книга Авдія

Книга Йони

Книга Міхея

Книга Наума

Книга Аввакума

Книга Софонії

Книга Ангея

Книга Захарії

Книга МалахіїПовернутися на стартову українську сторінку

Огляд Старого Завіту
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries