Огляд Старого ЗавітуСтарий Завіт розділений на п’ять частин: П’ятикнижжя (Буття – Второзаконня), історичні книги (Ісуса Навина – Естери), поетичні книги (Йова – Пісня пісень Соломона), книги великих пророків (Ісаї – Даниїла), а також малих пророків (Осії – Малахії). Старий Завіт був написаний приблизно між 1400 і 400 рр. до н.е. Мовою написання, в основному, був іврит, хоча кілька невеликих частин були написані арамейською мовою (фактично, видозміненим івритом).

Старий Завіт розповідає, перш за все, про стосунки між Богом і народом Ізраїлю. П’ятикнижжя оповідає про формування ізраїльського народу та укладення Богом завіту з ним. В історичних книгах містяться записи щодо історії Ізраїлю, про його перемоги й успіхи, разом із поразками та невдачами. Поетичні книги висвітлюють відносини Бога з Його обраним народом і Його бажання, щоб вони поклонялися й корилися Йому. Пророчі книги є Божим закликом до Ізраїлю покаятися у своєму ідолопоклонстві та невірності й навернутися до послуху і духовної чистоти.

Можливо, краще було би називати його Першим Завітом. Слово «старий» несе значення «застарілий» або «невідповідний», що абсолютно не відповідає істині. Огляд Старого Завіту є гідним заняттям, яке може збагатити нас духовно. Нижче наведені посилання на огляди окремих книг Старого Завіту. Ми щиро сподіваємося, що цей матеріал буде корисним у вашому житті з Христом.

Книга Буття

Книга Вихід

Книга Левітів

Книга Числа

Книга Повторення Закону

Книга Ісуса Навина

Книга Суддів

Книга Рут

Перша книга Самуїла

Друга книга Самуїла

Перша книга Царів

Друга книга Царів

Перша книга Хронік

Друга книга Хронік

Книга Ездри

Книга Неемії

Книга Естери

Книга Йова

Книга Псалмів

Книга Притч Соломона

Книга Екклезіаста

Пісня пісень Соломона

Книга Ісаї

Книга Єремії

Книга Плач Єремії

Книга Єзекіїла

Книга Даниїла

Книга Осії

Книга Йоіла

Книга Амоса

Книга Авдія

Книга Йони

Книга Міхея

Книга Наума

Книга Аввакума

Книга Софонії

Книга Ангея

Книга Захарії

Книга Малахії

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Огляд Старого Завіту