settings icon
share icon

Книга Малахії

Автор: Дана книга називає своїм автором пророка Малахію.

Дата написання: Книга пророка Малахії була написана між 440 і 400 рр. до н.е.

Мета написання: Пророцтво Малахії – «тягар Господнього слова на Ізраїлі» (1:1, тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Це було Божим попередженням-закликом до людей навернутися до Нього. В останній книзі Старого Завіту проголошення Божої справедливості та обітниці Його прощення через прихід Месії дзвеніли у вухах ізраїльтян. Чотириста років мовчання закінчилися схожим повідомленням від наступного Божого пророка – Івана Хрестителя, який проголошував: «Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне!» (Матвія 3:2).

Ключові вірші: Малахії 1:6: «Син прославить батька і раб свого пана. Та якщо Я – Батько, де є Моя слава? І якщо Я – Господь, де є Мій страх? Говорить Господь Вседержитель: До вас, священики, що безчестите Моє Ім’я! А ви сказали: У чому безчестимо Твоє Ім’я?».

Малахії 3:6–7: «Тому що Я – ваш Господь Бог, і Я не змінююся. А ви, сини Якова, не стрималися від неправедностей ваших батьків, ви відхилили Мої закони і не дотримувалися. Поверніться до Мене, і Я повернуся до вас, – говорить Господь Вседержитель».

Коротке резюме: Малахія записав слова Господа до обраного Богом народу, який збився зі шляху, особливо до священиків, що відвернулися від Господа. Священики не ставилися серйозно до жертв, які вони мали приносити Богові. У жертву приносилися тварини з плямами, хоча закон вимагав тварин без вад (Повторення Закону 15:21). Юдеї поводилися віроломно з жінками своєї молодості й дивувалися, чому Бог не приймав їхньої жертви. Крім того, люди не давали десятини (Левітів 27:30, 32). Але, незважаючи на гріхи людей та їх відмову від Бога, Малахія надалі проповідує про Божу любов до Свого народу (Малахії 1:1–5) та обіцяний Ним прихід Месії (Малахії 2:17–3:5).

Передвістя: Малахії 3:1–6 є пророцтвом про Івана Хрестителя. Він був посланцем Господа, який готував дорогу (Матвія 11:10) для Месії, Ісуса Христа. Іван проповідував покаяння й хрещення в ім’я Господа, готуючи, таким чином, підґрунтя для першого пришестя Ісуса. Але слова – «як блискавка виходить зі сходу і з’являється аж на заході, таким буде й прихід Сина Людського», – вказують на самого Христа під час Його другого пришестя, коли Він прийде з великою силою і славою (Матвія 24). Тоді Він «очистить синів Левія» (в. 3), що означає, що ті, що були прикладом виконання закону Мойсея, самі потребують очищення від гріха кров’ю Спасителя. Лише тоді вони зможуть принести «праведну жертву», тому що це буде праведність Христа, «щоб ми в Ньому стали Божою праведністю» (2 Коринтянам 5:21).

Практичне застосування: Бог сумує, коли ми порушуємо Його заповіді. Він відплатить тим, хто нехтує Ним. Ненавидячи розлучення (2:16), Бог ставиться до шлюбного завіту серйозно і не бажає, щоб він був порушений. Ми маємо залишатися вірними жінкам своєї молодості протягом усього життя. Бог бачить серця, тож Він знає наші наміри, і ніщо не може бути приховане від Нього. Господь знову прийде, і Він буде судити. Але якщо ми повернемось до Нього, то Він повернеться до нас (Малахії 3:7).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Книга Малахії
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries