settings icon
share icon

Пісня пісень Соломона

Автор: Згідно з першим віршем цієї книги, її автором є Соломон. Ця «пісня» є однією з 1005 пісень, написаних Соломоном (1 Царів 4:32). Назва «Пісня пісень» є надзвичайно влучною – вона є найкращою піснею.

Дата написання: Соломон найімовірніше написав цю пісню під час першої половини свого царювання. Таким чином, приблизною датою написання буде 965 р. до н.е.

Мета написання: Пісня Соломона є ліричним віршем, написаним для звеличення кохання між чоловіком і його дружиною. Поема чітко зображає шлюб як Божий задум. Чоловік і жінка повинні жити разом у шлюбі, в духовному, емоційному та фізичному єднанні.

Ця книга бореться з двома крайнощами: аскетизмом (запереченням будь-яких задоволень) і гедонізмом (прагненням лише до задоволень). Шлюб, що описується у Пісні пісень, є зразком турботи, відданості й радості.

Ключові вірші: Пісня пісень 2:7; 3:5; 8:4: «Я благала вас, дочки Єрусалима, силами і міццю поля, щоб ви не підняли і не розбудили любов, доки не забажає» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Пісня пісень 5:1: «Я ввійшов до мого саду, моя сестро, моя наречена, я зібрав мою смирну з моїми ароматами, я з’їв мій хліб з моїм медом, я випив моє вино з моїм молоком. Їжте, друзі, пийте і впивайтеся, брати!».

Пісня пісень 8:6–7: «Поклади мене, як печать на твоєму серці, як печать на твоєму плечі. Адже любов сильна, як смерть, ревнощі тверді, як ад, її іскри – вогняні іскри – її полум’я. Велика вода не зможе загасити любові, і ріки її не затоплять. Якщо хтось віддаватиме все своє майно за любов, ним тільки погордують!».

Коротке резюме: Поема має форму діалогу між чоловіком (царем) і його дружиною (Суламіткою). Ми можемо розділити книгу на три частини: залицяння (1:1–3:5); весілля (3:6–5:1) та зрілий шлюб (5:2–8:14).

Пісня починається ще до весілля, оскільки майбутня наречена прагне бути зі своїм нареченим і з нетерпінням очікує на його пестощі. Проте вона радить дозволити любові розвиватися природно, дати їй час дозріти. Цар оспівує її красу, допомагаючи їй подолати почуття невпевненості з приводу своєї зовнішності. Їй сниться, що вона втрачає Соломона й шукає його по всьому місту. За допомогою міської варти вона знаходить свого коханого та пригортається до нього, відвівши його в безпечне місце. Прокинувшись, вона повторює свою пораду – не примушувати любов.

У першу шлюбну ніч чоловік знову вихваляє красу своєї дружини, і вельми символічною мовою дружина запрошує свого чоловіка отримати все, що вона може запропонувати. Вони кохаються, і Бог благословляє їхній шлюб.

Під час дозрівання шлюбу, чоловік і дружина переживають важкий період, символізований в іншому сні. У ньому вона дає відсіч чоловікові й він іде. Долаючи почуття провини, вона шукає його по місту, але цього разу замість того, щоб допомогти їй, сторожа б’є її – символічні муки совісті. Ситуація закінчується щасливо, тому що люблячі серця возз’єднуються та примиряються.

Коли пісня підходить до завершення, і чоловік, і дружина впевнені у своїй любові, вони співають про міцний характер істинного кохання та прагнуть бути разом.

Передвістя: Деякі перекладачі Біблії вбачають у Пісні пісень Соломона докладне символічне зображення Христа та Його Церкви. Христос розглядається як цар, а Церква зображена Його дружиною. Хоча ми вважаємо, що цю книгу слід сприймати буквально, як опис шлюбу, є деякі елементи, що ознаменовують Церкву та її взаємини з Царем, Господом Ісусом. Пісня пісень 2:4 описує досвід кожного віруючого, якого шукає Господь Ісус. Ми знаходимося в місці великого духовного багатства та вкриті Його любов’ю. Вірш 16 розділу 2 говорить: «Мій коханий – для мене, і я – для нього, він пасе між лілеями». Це є ілюстрацією не лише безпеки віруючого в Христі (Івана 10:28-29), але й доброго Пастиря, Який знає Своїх овець – віруючих – і віддає за них Своє життя (Івана 10:11). Завдяки Йому ми вже не заплямовані гріхом – наші «плями» видалені Його кров’ю (Пісня Пісень 4:7; Ефесянам 5:27).

Практичне застосування: Наш світ має помилкове розуміння шлюбу. Значна кількість розлучень і спроб дати нове визначення шлюбу перебуває в разючій суперечності з Піснею пісень. Шлюб – говорить біблійний поет – повинен приносити радість і ним слід дорожити. Ця книга дає деякі практичні рекомендації щодо зміцнення нашого шлюбу:
  1. Даруйте своєму/-їй чоловікові/дружині увагу, якої він/вона потребує. Приділіть час, щоб насправді пізнати свого чоловіка/дружину.
  2. Заохочуйте і хваліть, а не критикуйте – це є життєво важливим для успішних стосунків.
  3. Насолоджуйтесь один одним. Не відмовляйтеся від можливості побути наодинці. Будьте винахідливими, навіть грайливими між собою. Насолоджуйтеся Божим даром подружнього кохання.
  4. Робіть усе необхідне, щоб утвердити своє присвячення чоловікові/дружині. Поновіть свої обітниці, працюйте над вирішенням проблем і не розглядайте розлучення як рішення. Бог бажає, щоб ви жили в глибокій, мирній та безпечній любові.
  5. English    Повернутися на стартову українську сторінку

    Пісня пісень Соломона
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries