settings icon
share icon

Книга Захарії

Автор: Автором цієї книги названий пророк Захарія (1:1).

Дата написання: Книга пророка Захарії найімовірніше була написана в проміжку часу між 520 і 470 рр. до н.е.

Мета написання: Захарія підкреслював, що Бог використовував Своїх пророків, щоб навчати, попереджати та виправляти Свій народ. На жаль, люди відмовлялися слухати. Їхній гріх призводив до Божого покарання. У книзі також містяться докази того, що навіть пророцтва можуть бути спотворені. Історія показує, що в ті часи євреї перестали вірити пророкам, що припало на міжзавітний період, коли жодний пророчий голос не промовляв до Божого народу.

Ключові вірші: Захарії 1:3: «І скажеш їм: Так говорить Господь Вседержитель: Поверніться до Мене, і Я повернуся до вас, – говорить Господь!» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Захарії 7:13: «І буде так, як Він сказав, і вони не послухали, таким чином кричатимуть. Та Я не вислухаю, – говорить Господь Вседержитель!».

Захарії 9:9: «Дуже радій, дочко Сіону! Проповідуй, дочко Єрусалима! Ось твій цар приходить до тебе, він праведний, і він спасає, він лагідний, – сидячи на під’яремному і молодому жереб’яті».

Захарії 13:9: «І проведу третю частину через вогонь, і розпечу їх, як розпікається срібло, і випробую їх, як випробовується золото. Він прикличе Моє Ім’я, і Я його вислухаю, і скажу: Це Мій народ! А він скаже: Мій Господь Бог!».

Коротке резюме: Книга пророка Захарії навчає, що спасіння можуть отримати всі. В останньому розділі зображені люди, що приходять з усього світу, щоби поклонитися Богові, Який бажає, щоб усі люди йшли за Ним. Це не доктрина універсалізму, яка стверджує, що всі люди будуть врятовані, тому що для Господа характерно спасати. Ця книга, швидше, навчає, що Бог бажає, щоб усі люди поклонялися Йому, і що Він приймає тих, хто поклоняється Йому, незалежно від їхньої національності чи політичних переконань, як під час звільнення Юдеї та Єрусалиму від їх політичних ворогів. Зрештою, Захарія проповідував, що Бог володіє винятковою владою над цим світом. Його видіння майбутнього показують, що Бог бачить усе, що відбудеться. Картини втручання Бога у справи світу демонструють, що колись Він приведе людство до того кінця, який до вподоби Йому. Він не виключає свободу людини слідувати за Ним чи опиратися, але робить її відповідальною за свій вибір. В останньому розділі згадується, що навіть сили природи реагують на керівництво Бога.

Передвістя: Книга Захарії багата на пророцтва про Ісуса Христа та месіанську епоху. Від обітниці, що Месія прийде та житиме серед нас (Захарії 2:9–12; Матвія 1:23), до символічних пагону та каменя (Захарії 3:8–9; 6:12–13; Ісаї 11:1; Луки 20:17–18), а також до обітниці Його Другого приходу, коли ті, що Його прокололи, будуть дивитися на Нього та гірко заплачуть (Захарії 12:10, з перекладу Огієнка; Івана 19:33–37), – Христос є головною темою книги Захарії. Ісус є Спасителем Ізраїлю, Джерелом, чия кров очищає від гріхів усіх, хто приходить до Нього за спасінням (Захарії 13:1, з перекладу Огієнка; 1 Івана 1:7).

Практичне застосування: Бог очікує від нас сьогодні щирого поклоніння й високоморального життя. Приклад Захарії в боротьбі проти національного упередження нагадує нам про необхідність звертати увагу на всі сфери нашого суспільства. Ми повинні поширювати рятівне Боже запрошення серед людей усіх національностей, мов, рас і культур. Це спасіння доступне тільки через пролиту кров Ісуса Христа на хресті, Який помер, аби викупити наш гріх. Але якщо ми відкидатимемо цю жертву, то іншого способу, за допомогою якого ми можемо примиритися з Богом, просто не буде. «Бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися!» (Дії 4:12). Не слід втрачати час, адже «ось тепер – день спасіння!» (2 Коринтянам 6:2).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Книга Захарії
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries