settings icon
share icon

Книга Авдія

Автор: Автором книги названий пророк Авдій.

Дата написання: Дана книга найімовірніше була написана між 848 і 840 рр. до н.е.

Мета написання: Книга Авдія є найкоротшою книгою Старого Завіту, в ній лише 21 вірш. Авдій був Божим пророком, який використовував цю можливість, щоб засудити Ідумею за гріхи проти Бога та Ізраїлю. Ідумейці були нащадками Ісава, а ізраїльтяни – його брата-близнюка Якова. Сварка між братами стала причиною розбрату між їхніми нащадками на протязі понад 1000 років. Це спричинило заборону Ідумеї на перетин їхніх земель під час виходу Ізраїлю з Єгипту. Гріх гордині Ідумеї вимагав суворого попередження про Господній суд.

Ключові вірші: Авдія 1:4: «Хоча б ти піднявся вгору, як орел, чи поставив своє гніздо поміж зірками, Я звідти тебе поверну, – говорить Господь» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Авдія 1:12: «Ти не мав дивитися на день твого брата в день чужинців, і ти не мав радіти над синами Юди в день їхнього знищення, ти не повинен був гордо говорити в день скорботи».

Авдія 1:15: «Тому що близько Господній день на всі народи. Як ти вчинив, так і тобі буде! Твоя відплата повернеться на твою голову».

Коротке резюме: Повідомлення Авдія було остаточним і недвозначним: царство Ідумеї буде цілковито знищене. Ідумея була зарозумілою, зловтішалася над нещастями Ізраїлю, а коли ворожі війська атакували ізраїльтян і ті звернулися по допомогу, ідумейці не лише відмовилися допомогти, але й виступили проти них. Цей гріх гордині більше не можна було ігнорувати. Книга закінчується обітницею про звільнення Сіону в останні дні, коли земля буде відновлена для народу Божого, тому що Він керуватиме ним.

Передвістя: Вірш 21 (з перекладу Огієнка) містить прообраз Христа та Його Церкви: «І спасителі прийдуть на гору Сіон, щоб гору Ісава судити, – і царство Господнє настане!». Ті переможці, названі «спасителями», є апостолами Христа, слугами Слова та проповідниками Євангелія в останні дні. Вони є переможцями не тому, що перемагають, а тому, що проповідують про перемогу через Євангеліє Христа і вказують нам шлях до здобуття цієї перемоги. Вони, як і Слово, що ними проповідується, є засобами, за допомогою яких Добра Звістка про спасіння доноситься всім людям. Христос, єдиний Спаситель, Який прийшов здобути спасіння та є його Автором, з наближенням кінця часу посилатиме дедалі більше євангельських «переможців» і «спасителів».

Практичне застосування: Бог перемагатиме за нас, якщо ми будемо залишатися вірними Йому. На відміну від Ідумеї, ми маємо бути готовими допомагати іншим у разі потреби. Гординя – це гріх. Нам немає чим гордитися, крім Ісуса Христа і того, що Він здійснив заради нас.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Книга Авдія
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries