Огляд Нового Завіту


Новий Завіт розділений на п’ять частин: Євангелія (від Матвія до Івана); історія (книга Дії); послання апостола Павла (від Римлянам до Филимону); загальні послання (від Євреям до Юди) і пророцтво (Об’явлення). Новий Завіт був написаний у проміжку часу між приблизно 45 і 95 рр. н.е. Він був написаний на койне (загальній, повсякденній формі грецької мови першого століття н.е.).

Євангелія дають нам чотири різні, але не суперечливі нариси про народження, життя, служіння, смерть і воскресіння Ісуса Христа. Євангелія демонструють, що Ісус був обіцяним у Старому Завіті Месією, й закладають фундамент для решти Нового Завіту. Книга Дії описує діла апостолів Ісуса – чоловіків, яких Він послав у світ, аби проповідувати Євангеліє спасіння. Книга Дії описує зародження церкви та її швидке зростання в першому столітті нашої ери. Послання апостола Павла є листами до окремих церков, в яких викладаються офіційні християнські доктрини та порядки, що витікають із них. Загальні послання доповнюють листи апостола Павла додатковими вченнями та вказівками. Книга Об’явлення пророкує про події, що відбудуться в кінці часів.

Огляд Нового Завіту є важливим і корисним заняттям. Тут ми дізнаємося про смерть Ісуса на хресті за нас і про те, якою має бути наша відповідь на Його смерть. Новий Завіт фокусується на наданні твердих християнських учень, разом з практичними результатами, які повинні виникати з них. Нижче наведені посилання на огляди окремих книг Нового Завіту. Ми щиро сподіваємося, що наш огляд Нового Завіту буде корисним для вашого духовного життя з Христом.

English Євангеліє від Матвія

Євангеліє від Марка

Євангеліє від Луки

Євангеліє від Івана

Книга Дії апостолів

Послання до Римлян

Перше послання до Коринтян

Друге послання до Коринтян

Послання до Галатів

Послання до Ефесян

Послання до Филип'ян

Послання до Колосян

Перше послання до Солунян

Друге послання до Солунян

Перше послання до Тимофія

Друге послання до Тимофія

Послання до Тита

Послання до Филимона

Послання до Євреїв

Послання апостола Якова

Перше послання Петра

Друге послання апостола Петра

Перше послання Івана

Друге послання Івана

Третє послання Івана

Послання апостола Юди

Об’явлення Івана Богослова


Повернутися на стартову українську сторінку

Огляд Нового Завіту

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога