Послання апостола Юди

Автор: Автором цього послання названо Юду, брата Якова. Це, ймовірно, стосується зведеного брата Ісуса, оскільки Він мав також брата на ім'я Яків (Матвія 13:55). Можливо, що Юда не називає себе братом Ісуса зі смирення й благоговіння перед Ним.

Дата написання: Книга Юди тісно пов’язана з Другим посланням Петра. Дата написання залежить від того, чи використовував Юда текст 2 Петра, чи Петро використовував текст послання Юди. Послання Юди було написане приблизно між 60 і 80 рр. н.е.

Мета написання: Послання Юди є важливою книгою для нас сьогодні, тому що вона стосується останнього часу, кінця епохи церкви. Епоха церкви почалася в день П'ятдесятниці. Це послання є єдиною книгою, що повністю присвячена темі відступництва. Юда пише, що злі вчинки є свідченням відступництва. Він застерігає нас боротися за віру, бо є бур’ян і серед пшениці. Фальшиві пророки перебувають у церкві і святим загрожує небезпека. Послання Юди є невеликою, але важливою книгою, гідною уваги сучасних християн.

Ключові вірші: Юди 1:3: «Улюблені, докладаючи всі старання, щоби писати вам про наше спільне спасіння, я визнав за необхідне написати вам, заохочуючи вас боротися за віру, одного разу передану святим» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Юди 1:17–19: «А ви, улюблені, пам'ятайте слова, які раніше сказали апостоли Господа нашого Ісуса Христа, котрі звіщали вам: Останнім часом будуть кепкуни, які ходитимуть за своїми безбожними пожаданнями. Це ті, які порушують єдність; вони душевні, а Духа не мають».

Юди 1:24–25: «А Тому, Хто може зберегти вас від падіння і поставити перед Своєю славою непорочними в радості, – єдиному Богові, нашому Спасителеві, через Господа нашого Ісуса Христа, – слава, велич, сила та влада раніше всякого віку, і нині, і на всі віки! Амінь».

Коротке резюме: Згідно з віршем 3, Юда хотів написати про наше спасіння, проте змінив тему, щоб обговорити боротьбу за віру. Ця віра втілює в собі весь комплекс християнських доктрин, яким навчав Христос, а потім – апостоли. Після застереження щодо псевдовчителів (вірші 4–16), Юда дає нам настанови щодо того, як ми можемо досягти успіху в духовній боротьбі (вірші 20–21). Нам буде корисно прийняти та дотримуватися цієї мудрості, тому що ми живемо в останній час.

Зв'язки: Книга Юди сповнена посиланнями на Старий Завіт, включаючи Вихід (в. 5); повстання сатани (в. 6); Содом і Гоморру (в. 7); смерть Мойсея (в. 9); Каїна (ст. 11); Валаама (в. 11); Корея (в. 11); Еноха (в. 14–15) та Адама (в. 14). Використання Юдою загальновідомих історичних ілюстрацій Содому й Гоморри, Каїна, Валаама та Корея нагадувало євреям-християнам про необхідність істинної віри та послуху.

Практичне застосування: Ми живемо в унікальний час в історії, і ця невелика книга Біблії може допомогти нам підготуватися до невимовних складнощів життя в останній час. Сьогоднішні християни мають уникати хибних доктрин, що можуть нас легко обманути, якщо ми не будемо добре обізнані з Божим Словом. Ми повинні знати Євангеліє – щоб захищати й відстоювати його – та покоритися владі Христа, про що свідчитиме змінене життя. Справжню віру завжди демонструє христоподібна поведінка. Наше життя у Христі має відображати наше власне знання, що ґрунтується на авторитеті Всемогутнього Творця та Отця, Який застосовує віру на практиці. Нам потрібні особисті взаємини з Ним – лише тоді ми знатимемо Його голос настільки добре, що не будемо вірити жодному іншому.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Євангеліє від Івана

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога