settings icon
share icon

Друге послання до Солунян

Автор: 2 Солунянам 1:1 вказує, що його автором був апостол Павло, можливо разом із Силуаном і Тимофієм.

Дата написання: 2 Солунянам було написане приблизно в 51–52 рр. н.е.

Мета написання: Солунська церква все ще помилялася щодо Дня Господнього. Люди вважали, що він уже настав, тому залишили свою роботу. Їх надзвичайно жорстоко переслідували. Павло написав, аби пояснити та втішити їх.

Ключові вірші: 2 Солунянам 1:6–7: «Оскільки справедливим у Бога є відплатити утисками тим, хто вас пригноблює. А вам, які зазнаєте утисків, – відпочинок з нами, коли з'явиться з неба Господь Ісус з ангелами Своєї сили» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

2 Солунянам 2:13: «Ми ж повинні постійно дякувати Богові за вас, брати, улюблені Господом, адже Бог вибрав вас як перші плоди для спасіння в освяченні Духа та вірою в істину».

2 Солунянам 3:3: «Та вірний Господь, Який зміцнить вас і збереже від лукавого».

2 Солунянам 3:10: «Бо коли ми були у вас, то заповідали вам: якщо хто не хоче працювати, хай не їсть».

Коротке резюме: Павло вітає солунську церкву та підбадьорює її. Він хвалить людей за те, що, як він почув, вони роблять у Господі, й молиться за них (1:11–12). У розділі 2 Павло пояснює, що відбудеться у День Господній (2:1–12). Потім Павло закликає їх бути сильними у вірі та застерігає триматися подалі від ледарів, які не слухаються Євангелія (3:6–8).

Зв'язки: Павло посилається на кілька уривків зі Старого Завіту у своїх міркуваннях щодо кінця часів, тим самим підтверджуючи та підтримуючи слова старозавітних пророків. Значна частина його вчення про кінець часів у цьому посланні заснована на писаннях і видіннях пророка Даниїла. У 2 Солунянам 2:3–9 він посилається на пророцтво Даниїла про «людину беззаконня» (Даниїла 7–8).

Практичне застосування: Друге послання до Солунян містить інформацію, що пояснює останній час. Воно також закликає нас не бути ледачими та працювати. У цьому посланні записані декілька великих молитов, які можуть бути для нас прикладом того, як слід молитися за інших віруючих сьогодні.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Друге послання до Солунян
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries