settings icon
share icon

Перше послання Петра

Автор: Автором даного послання названий апостол Петро (1:1).

Дата написання: 1 Петра було найімовірніше написане між 60 і 65 рр. н.е.

Мета написання: 1 Петра є листом апостола до віруючих, що були розсіяні по всьому стародавньому світу та зазнавали сильних гонінь. Якщо хтось і розумів, що таке переслідування, то це був Петро. Йому погрожували, його били, катували та ув'язнювали за проповідь Божого Слова. Він знав, що було потрібно, щоб витримати це без почуття гіркоти, не втрачаючи надії та з великою вірою, продовжуючи жити покірним, переможним життям. Це знання живої надії в Ісусі та наслідування прикладу Христа – є провідною вісткою послання.

Ключові вірші: 1 Петра 1:3: «Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, Який зі Свого великого милосердя через воскресіння з мертвих Ісуса Христа відродив нас до живої надії» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

1 Петра 2:9: «А ви – рід вибраний, царське священство, святий народ, придбаний, аби звіщати чесноти Того, Хто вас покликав із темряви до дивного Його світла».

1 Петра 2:24: «Він Сам Своїм тілом підняв наші гріхи на дерево, щоб ми, померши для гріхів, жили для праведності; Його ранами ви оздоровлені».

1 Петра 5:8–9: «Будьте тверезі, пильнуйте. Ваш ворог – диявол – ходить і ричить, мов лев, шукаючи, кого б поглинути. Протидійте йому міцною вірою, знаючи, що тих же самих страждань зазнають і ваші брати у світі».

Коротке резюме: Хоча гоніння були жахливими, Петро показує, що це, насправді, був час для радості. Він закликає вважати за честь страждання заради Христа – Спасителя, що постраждав за людей. У цьому листі містяться посилання на особистий досвід Петра у спілкуванні з Ісусом, а також на його проповіді в книзі Дії. Петро підтверджує, що сатана є головним ворогом кожного християнина, але обітниця про майбутнє повернення Христа дає стимул для надії.

Зв'язки: Знання старозавітних законів і пророчих писань дозволило Петрові пояснювати різні старозавітні уривки у світлі життя та діяльності Месії, Ісуса Христа. У 1 Петра 1:16 він цитує Левітів 11:44: «Будьте святі, як Я Святий!». Але перед цим він пояснює, що святість досягається не за допомогою закону, а з благодаті, дарованої всім, хто вірить у Христа (в. 13). Крім того, Петро пояснює, що «наріжним» каменем в Ісаї 28:16 та Псалмі 117:22 був названий Христос, відкинутий євреями через їхній непослух і невіру. Додаткові посилання на Старий Завіт згадують про безгрішність Христа (1 Петра 2:22 / Ісаї 53:9) і закликають до святого життя за допомогою сили Бога, Який благословляє (1 Петра 3:10–12; Псалом 33:12–16; 1 Петра 5:5; Притчі 3:34).

Практичне застосування: Обітниця вічного життя дається всім християнам. Одним зі способів ідентифікувати себе з Христом є участь у Його стражданнях. Для нас це означає терпіти образи та зневагу від тих, хто називає нас «фанатиками». Це – просто дрібниці порівняно з тим, що Христос витерпів за нас на хресті. Стійте на тому, що, як ви знаєте та вірите, є правильним, і радійте, коли світ і сатана прагнуть завдати вам болю.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Євангеліє від Івана
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries