settings icon
share icon

Об’явлення Івана Богослова

Автор: Об’явлення 1:1, 4, 9 і 22:8 конкретно називають автором книги апостола Івана.

Дата написання: Книга Об’явлення була ймовірно написана між 90 та 95 рр. н.е.

Мета написання: Об’явлення Ісуса Христа було дане Іванові Богом, «щоби показати Своїм рабам те, що має незабаром статися» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Ця книга сповнена таємниць про події майбутнього. Це – останнє попередження про те, що світу, безумовно, прийде кінець і суд неминучий. Вона відкриває перед нами крихітний проблиск неба й усієї слави, що чекають на тих, хто збереже «свою одежу білою». Об’явлення веде нас через велике Лихоліття, з усіма його випробуваннями, до остаточного вогню, що чекає на всіх невіруючих у вічності. Книга описує падіння сатани й загибель, яка очікує його та злих ангелів. Ми дізнаємося про обов’язки всіх істот і небесних ангелів, а також читаємо про обітниці святим, які житимуть вічно з Ісусом у Новому Єрусалимі. Як і Іванові, складно підібрати слова, щоб описати те, що ми читаємо в книзі Об'явлення.

Ключові вірші: Об’явлення 1:19: «Отже, напиши, що ти побачив: і те, що є, і те, що має статися після цього».

Об’явлення 13:16-17: «І він робить так, щоб усім – малим і великим, багатим і бідним, вільним і рабам – було дано знак на їхній правій руці або на їхніх чолах, і щоб ніхто не зміг нічого купити, ні продати, а тільки той, хто має знак імені звіра або число його імені».

Об’явлення 19:11: «І я побачив відкрите небо. І ось білий кінь, і Той, Хто сидить на ньому, Який зветься Вірний і Правдивий; і Він справедливо судить і воює».

Об’явлення 20:11: «І я побачив великий білий престол і Того, Хто сидів на ньому, що від Його обличчя втекло небо і земля, і для них не було місця».

Об’явлення 21:1: «І я побачив нове небо і нову землю, оскільки перше небо і перша земля проминули, і моря вже не було».

Коротке резюме: Об’явлення сповнене барвистих описів видінь, які змальовують останні дні перед приходом Христа та появу нових небес і нової землі. Книга починається з листів до семи церков Малої Азії; потім розкриває серію кар, які зіллються на землю; зображення звіра «666»; переломної битви при Армаґедоні; зв’язування сатани; царювання Господа, великого білого престолу та природи вічного Божого міста. Пророцтва про Ісуса Христа сповняться, а заключний заклик до Його володарювання переконує нас, що Він незабаром повернеться.

Зв'язки: Книга Об’явлення є кульмінацією пророцтв про останній час, що починаються у Старому Завіті. Опис антихриста, згаданий у Даниїла 9:27, повністю закінчений у 13-му розділі Об'явлення. Крім Об’явлення, прикладами апокаліптичної літератури в Біблії є книги Даниїла (розділи 7–12), Ісаї (розд. 24–27), Єзекіїла (розд. 37–41) та Захарії (розд. 9–12). Усі ці пророцтва зібрані воєдино у книзі Об’явлення.

Практичне застосування: Чи прийняли ви Христа як свого Спасителя? Якщо так, то вам не слід боятися Божого суду над світом, описаного в книзі Об’явлення. Суддя на вашому боці. До початку остаточного суду ми маємо свідчити друзям і сусідам про пропоноване Богом вічне життя у Христі. Події в цій книзі реальні. Нам слід демонструвати віру в це, щоб інші помітили нашу радість щодо нашого майбутнього та захотіли приєднатися до нас у цьому новому й славному Божому місті.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Євангеліє від Івана
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries