settings icon
share icon

Друге послання до Тимофія

Автор: Автором Другого послання до Тимофія названий апостол Павло (1:1).

Дата написання: Друге послання до Тимофія було написане приблизно в 67 р. н.е., незадовго до страти апостола Павла.

Мета написання: Будучи в черговий раз ув'язненим у Римі, апостол Павло відчував себе самотнім і покинутим. Він усвідомлював, що його земне життя мало найближчим часом закінчитися. 2 Тимофію фактично є «останнім словом» Павла. Він не зважав на свої власні обставини, а прагнув висловити занепокоєння щодо церкви та, особливо, Тимофія. Павло хотів використати свої останні слова для підтримки Тимофія та всіх інших віруючих у збереженні віри (3:14) та проголошенні Євангелія Ісуса Христа (4:2).

Ключові вірші: 2 Тимофію 1:7: «Адже Бог не дав нам духа страху, але духа сили, любові й розсудливості» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

2 Тимофію 3:16–17: «Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова».

2 Тимофію 4:2: «Проповідуй Слово, утверджуй за сприятливих і несприятливих обставин, докоряй, потішай, закликай – з усякою терпеливістю і повчанням».

2 Тимофію 4:7–8: «Я звершив добрий подвиг, свій біг закінчив, віру зберіг. А тепер приготовлено мені вінець праведності, який того дня дасть мені Господь, справедливий Суддя, і не лише мені, а й усім, хто полюбив Його прихід».

Коротке резюме: Павло закликає Тимофія зберігати завзяття, слідуючи за Христом, і залишатися непохитним у дотриманні Його вчення (1:1–2, 13–14). Павло нагадує йому про необхідність уникати нечестивих вірувань і занять, та тікати від усього аморального (2:14–26). В останній час будуть як інтенсивні переслідування, так і відступництво від християнської віри (3:1–17). Павло завершує наполегливим закликом до віруючих твердо стояти у вірі та завершити «біг» переможцями (4:1–8).

Зв'язки: Павло прагнув застерегти Тимофія та його паству щодо небезпеки псевдовчителів. Він пригадав історію про єгипетських магів, що виступали проти Мойсея (Вихід 7:11, 22; 8:7, 18, 19; 9:11). Хоча їхні імена і не згадуються в Старому Завіті, традиція навчає, що ці чоловіки спровокували створення золотого тільця та були вбиті разом з іншими ідолопоклонниками (Вихід 32). Павло провіщає таку ж долю для тих, хто чинить опір Христовій істині, кажучи, що їхнє безумство врешті-решт «стане очевидним для всіх» (2 Тимофію 3:9).

Практичне застосування: Досить легко відволіктися від християнського життя. Нам слід зосередитися на нагороді – переможному вінці на небесах від Ісуса Христа (2 Тимофію 4:8). Ми маємо прагнути уникати хибних доктрин і нечестивих занять. Цього можна досягти, лише засновуючи наші знання на Слові Божому й категорично відмовляючись приймати те, що суперечить Біблії.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Євангеліє від Івана
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries