settings icon
share icon

Prehľad Biblie

Biblia sa skladá z dvoch častí nazvaných „Zákon", ktoré tvorí 66 rôznych kníh, 1189 kapitol, 31 173 veršov a 773 692 slov (to sa podľa verzie prekladu môže líšiť). Jednotlivé knihy Biblie sa venujú rôznym témam a boli adresované rôznemu publiku. Knihy Biblie napísalo približne 40 rôznych mužov počas obdobia približne 1500 rokov. Zhrnutie / prehľad celej Biblie je preto náročná úloha.

Zároveň vieme, že inšpiráciou a autorom Biblie bol Duch Svätý. Boh „vdýchol" ľuďom svoje Slovo a na napísanie Svojho Slova použil prorokov a apoštolov (2. Timotejovi 3: 16–17; 2. Petra 1:21). A všetci tí, ktorí vložili svoju vieru v Ježiša Krista, majú Ducha Svätého, ktorý v nich prebýva (Rimanom 8: 9; 1. Korinťanom 12:13).

Duch Svätý nám chce pomôcť porozumieť Biblii (1. Korinťanom 2: 10–16).

Zámerom nášho stručného prehľadu/zhrnutia Biblie je poskytnúť základný obsah každej knihy Biblie. Pri každej knihe Biblie bude uvedený autor, dátum napísania, účel knihy, kľúčové verše a krátke zhrnutie. Úprimne dúfame, že naša séria prehľadu Biblie vám pomôže lepšie porozumieť Biblii a povzbudí vás k jej hlbšiemu štúdiu.

EnglishÍsť do

Prehľad Starého Zákona

Prehľad Nového ZákonaNávrat na slovenskú Domovská stránka

Prehľad Biblie
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries