settings icon
share icon
سوال

براه نجات رومیان چیست؟

جواب


راه نجات رومیان راهی برای توضیح خبر خوش نجات با استفاده از آیاتی از کتاب رومیان است. این یک روش ساده و با این حال قدرتمند است برای توضیح این که چرا ما به نجات احتیاج داریم، خدا چگونه نجات را فراهم ساخته است، چطور می توانیم نجات را دریافت کنیم، و نتایج نجات چیست.

اولین آیه در راه نجات رومیان، آیۀ 23 باب 3 کتاب رومیان است، "همه گناه کرده اند و از جلال خدا کم آمده اند." همۀ ما گناه کرده ایم. همۀ ما کارهایی انجام داده ایم که باعث ناخشنودی خدا شده است. هیچ کس بی گناه نیست. رومیان 10:3-18 یک تصویر با جزییات از اینکه گناه در زندگی ما چگونه به نظر می رسد به ما می دهد. دومین آیه در راه نجات رومیان آیه 23 باب 6 است، که نتیجۀ گناه را به ما می گوید – "زیرا مزد گناه مرگ است ..." مجازاتی که ما برای گناهانمان به دست می آوریم، مرگ است. نه فقط مرگ جسمانی بلکه مرگ ابدی!

سومین آیۀ راه نجات رومیان در ادامۀ همان آیه 23 باب 6 رومیان قرار دارد، "اما نعمت خدا در پیوستگی با خداوند ما، مسیح عیسی زندگی ابدی است." رومیان 8:5 اعلام می دارد، اما خدا محبت خود را نسبت به ما کاملن ثابت کرده است. زیرا در آن هنگام که ما هنوز گناهکار بودیم، مسیح به خاطر ما مُرد." عیسای مسیح برای ما مُرد! مرگ عیسی تاوان گناهان ما را پرداخت نمود. قیام عیسی ثابت کرد که خدا مرگ عیسی را به عنوان پرداخت تاوان گناهان ما قبول کرده است.

چهارمین نقطه در راه نجات رومیان، آیۀ 9 باب 10 رومیان است، "زیرا اگر با زبان خود اقرار کنی که عیسی، خداوند است و در دل خود ایمان آوری که خدا او را پس از مرگ زنده ساخت، نجات می یابی." به خاطر مرگ عیسی به جای شما، تمام کاری که ما باید انجام دهیم این است که به او ایمان آوریم، به مرگ او به عنوان تاوان گناهان خودمان اعتماد کنیم – و به این ترتیب نجات پیدا می کنیم! عیسی مرد تا جریمۀ گناهان ما را پرداخت نماید و ما را از مرگ ابدی نجات دهد.

نجات و بخشش گناهان در دسترس هر کس که به عیسای مسیح به عنوان خداوند و نجات دهنده اش اعتماد نماید، قرار دارد.

جنبۀ نهایی راه نجات رومیان نتیجه نجات است. رومیان 1:5 این پیام فوق العاده را دارد، "بنابراین چون از راه ایمان در حضور خدا عادل شمرده شده ایم، نزد خدا سلامتی داریم که به وسیلۀ خداوند ما عیسی مسیح برقرار گردیده است." از طریق عیسای مسیح ما می توانیم یک رابطۀ دوستانه با خدا داشته باشیم. رومیان 1:8 به ما تعلیم می دهد، "پس دیگر برای کسانی که در پیوستگی با مسیح عیسی بسر می برند هیچ محکومیتی وجود ندارد." به خاطر مرگ عیسی به جای ما، هرگز به خاطر گناهان مان محکوم نخواهیم شد. و سرانجام این وعدۀ فوق العاده خدا را در رومیان 38:8-39 داریم، زیرا یقین دارم که نه موت و نه زندگی، نه فرشتگان و نه نیروها و قدرت های فوق بشری، نه پیشامدهای امروز و نه وقایع فردا، نه قدرت های آسمانی و نه بلندی و نه پستی و خلاصه هیچ چیز در تمام آفرینش نمی تواند ما را از محبتی که خدا در خداوند ما عیسی مسیح آشکار نموده جدا سازد."

آیا تمایل دارید راه نجات رومیان را پیروی نمایید؟ اگر این طور است، این یک دعای ساده است که می توانید به خداوند بگویید. گفتن این دعا یک راه است برای این که به خدا اعلام کنید که به خاطر نجات خود به عیسای مسیح تکیه دارید. این کلمات خودش شما را نجات نخواهد داد. فقط ایمان به عیسی مسیح می تواند نجات را فراهم سازد! "خدایا، می دانم که در مقابل تو گناه کرده ام و مستحق مجازات هستم. اما عیسی مسیح مجازاتی را که من مستحق آن بودم برداشت تا با ایمان به او من بتوانم بخشیده شوم. با کمک تو، برای نجات خود به تو اعتماد می کنم. شکر برای فیض و بخشش فوق العادۀ تو – هدیۀ زندگی ابدی. آمین!"

آیا به خاطر مطالبی که اینجا خواندید، در مورد مسیح یک تصمیم گرفته اید؟ اگر اینطور است لطفن روی دکمۀ زیر "من امروز مسیح را پذیرفتم" کلیک کنید.

Englishبازگشت به صفحه اصلی زبان دری

براه نجات رومیان چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries