settings icon
share icon
سوال

بخشیده شدن؟ چطور می توانم بخشش خدا را دریافت نمایم؟

جواب


اعمال 38:13 اعلام می دارد، "ای برادران، بدانید که مژدۀ آمرزش گناهان به وسیلۀ عیسی به شما اعلام شده است."

بخشش چیست و من چرا به آن احتیاج دارم؟

کلمۀ "بخشش" یعنی پاک کردن ورق، عفو کردن، لغو کردن یک قرض. وقتی بر خلاف کسی کار اشتباهی انجام می دهیم از آنها طلب بخشش می کنیم به این منظور که رابطه مان بازسازی گردد. بخشش به این دلیل که یک شخص شایسته بخشیده شدن است، تضمینی نیست. بخشش یک عمل برآمده از محبت، رحمت و فیض است. بخشش یک تصمیم است برای نگاه نداشتن چیزی بر ضد شخص دیگری، با وجود هر کاری که بر خلاف شما انجام داده باشند.

کتاب مقدس به ما می گوید که همۀ ما احتیاج به بخشش خدا داریم. همۀ ما مرتکب گناه شده ایم. جامعه 20:7 اعلام می دارد، "در دنیا هیچ کسی نیست که عادل باشد و گناه نکند." اول یوحنا 8:1 می گوید: "اگر بگوییم که بی گناه هستم خود را فریب می دهیم و از حقیقت دوریم." همۀ گناهان در نهایت یک عصیانگری در مقابل خدا است (مزامیر 4:51). در نتیجه، ما بی نهایت به بخشش خدا احتیاج داریم. اگر گناهان ما بخشیده نشود، ما برای ابد از نتایج گناهان خود رنج خواهیم برد (متی 46:25 و یوحنا 36:3).

بخشش – چگونه آن را به دست آورم؟

خدا را شکر، خدا با محبت و رحیم است – مشتاق است تا همۀ گناهان ما را ببخشد! دوم پترس 9:3 به ما می گوید، "... او با صبر شما را تحمل می نماید، زیرا نمی خواهد کسی نابود شود بلکه می خواهد همه از گناهان خود توبه کنند." خواست خدا این است که ما را ببخشد، بنابراین بخشش را برای ما فراهم کرده است.

تنها مجازات برای گناهان ما مرگ است. قسمت اول رومیان 23:6 به ما می گوید، "زیرا مزد گناه مرگ است..." مرگ ابدی چیزی است که ما به خاطر گناهانمان آن را به دست می آوریم. خدا، در نقشۀ کامل خود یک انسان شد – عیسی مسیح (یوحنا 1:1، 14). مسیح بر روی صلیب مُرد و مجازاتی را که ما مستحق آن بودیم بر خود برداشت- مرگ. دوم قرنتیان 21:5 به ما یاد می دهد، "مسیح کاملا بی گناه بود، ولی خدا به خاطر ما او را گناه ساخت تا ما در پیوستگی با او شامل عدالت خدا شویم." عیسی بر روی صلیب مُرد و مجازاتی که ما مستحق آن بودیم را بر خود برداشت! به عنوان خدا، مرگ عیسی، بخشش را برای گناهان تمام جهان فراهم ساخت. اول یوحنا 2:2 اعلام می دارد، "زیرا خود مسیح کفارۀ گناهان ماست، نه تنها گناهان ما بلکه گناهان تمام دنیا." مسیح از مرگ برخاست و پیروزی خود را بر گناه و مرگ اعلام داشت (اول قرنتیان 1:15، 28). جلال بر خدا، از طریق مرگ و رستاخیز عیسی مسیح، نیمۀ دوم رومیان 6:23 حقیقت است، "... اما نعمت خدا در پیوستگی با خداوند ما، مسیح عیسی زندگی ابدی است."

آیا می خواهید گناهان شما بخشیده شود؟ آیا احساس گناه داری که دائم نق می زند و به نظر می رسد نمی توانید از دست آن خلاص شوید؟ بخشش گناهان در دسترس شما قرار دارد اگر به عیسی مسیح به عنوان نجات دهندۀ خود ایمان بیاورید. افسسیان 7:1 می گوید، "در مسیح و به وسیلۀ خون او رهایی یافتیم و گناهان ما بخشیده شد بر اساس فیض بی نهایت خدا." عیسی مسیح قرض ما را پرداخت کرد تا ما بتوانیم بخشیده شویم. همۀ کاری که شما باید انجام بدهید این است که از خدا بخواهید از طریق عیسی شما را ببخشد، با ایمان به اینکه عیسی مُرد تا بهای بخشش شما را پرداخت نماید – و او شما را خواهد بخشید! یوحنا 16:3-17 این پیام فوق العاده را در خود دارد، "زیرا خدا به دنیا آنقدر محبت داشت که پسر یگانۀ خوود را داد تا هر که به او ایمان بیاورد هلاک نگردد، بلکه صاحب زندگی ابدی شود. زیرا خدا پسر خود را به دنیا نفرستاد که از دنیا بازخواست کند بلکه تا آن را نجات بخشد."

بخشش – آیا واقعا به همین آسانی است؟

بله، به همین آسانی است! شما نمی توانید بخشش را از خدا به دست آورید. شما نمی توانید بهای بخشیده شدن خود را به خدا بپردازید. شما فقط می توانید با ایمان و از طریق فیض و رحمت خدا آن را دریافت کنید. اگر می خواهید عیسی مسیح را به عنوان نجات دهندۀ خود قبول کنید و بخشش خدا را دریافت کنید، این دعایی است که می توانید آن را بخوانید. به خاطر داشته باشید که گفتن این دعا یا هر دعای دیگر شما را نجات نخواهد داد. فقط با اعتماد به مسیح است که بخشش گناهان را برای ما فراهم می سازد. این دعا راهی برای ابراز ایمان به او در مقابل خدا و شکرگذاری او برای مهیا ساختن بخشش شما است. "خدایا، می دانم که در مقابل تو گناه کرده ام و مستحق مجازات هستم. اما عیسی مسیح مجازاتی که من مستحق آن بودم را برداشت تا من بتوانم از طریق ایمان به او بخشیده شوم. برای نجات خودم، اعتمادم را بر تو می گذارم. شکرت برای فیض و بخشش بی نهایت عظیم تو! آمین."

آیا به خاطر مطالبی که اینجا خواندید، در مورد مسیح یک تصمیم گرفته اید؟ اگر اینطور است لطفن روی دکمۀ زیر "من امروز مسیح را پذیرفتم" کلیک کنید.

Englishبازگشت به صفحه اصلی زبان دری

بخشیده شدن؟ چطور می توانم بخشش خدا را دریافت نمایم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries