settings icon
share icon
Küsimus

Mida öeldakse Piiblis tätoveerimise ja kõikvõimalike rõngaste kandmise kohta?

Vastus


Vana Testamendi seadus käskis israeliite: “Ärge lõigake oma ihusse surnumärki ja ärge tehke endile söövitatud kriimustusi! Mina olen Issand!” (3Mo 19:28). Seega, isegi kui tänapäeval pole kristlased Vana Testamendi seaduse all (Ro 10:4; Ga 3:23-25; Ef 2:15), peaks tõsiasi, et tätoveeringute suhtes on olnud keeld, meil tekitama küsimusi. Uues Testamendis ei öelda selle kohta midagi, kas kristlane võiks end tätoveerida lasta.

Tätoveeringute tegemise ja rõngaste ning neetide kandmise asjus oleks hea mõelda, kas me võime ausalt, puhta südametunnistusega paluda, et Jumal õnnistaks seda tegevust ja et see oleks Jumalale kiituseks. “Niisiis, kas te nüüd sööte või joote või teete midagi muud - tehke seda Jumala austamiseks!” (1Ko 10:31). Piiblis pole küll tätoveeringute või rõngaste ja neetide kandmise vastaseid käske, aga meil pole ka mingit põhjust uskuda, et tätoveeringute tegemine ja rõngaste või neetide kandmine oleks Jumala tahtmine.

Teine küsimus, mille üle mõelda, on tagasihoidlikkus. Piiblis õpetatakse meid tagasihoidlikult riietuma (1Ti 2:9). Üheks tagasihoidliku riietumise põhimõtteks on kindlustamine, et kõik see, mis peab olema rõivastega kaetud, seda ka oleks. Tagasihoidlikkuse põhitähendus on mitte tõmmata enesele tähelepanu. Inimesed, kes tagasihoidlikult riietuvad, ei tõmba riietusega enesele tähelepanu. Tätoveeringud, rõngad ja needid tõmbavad päris kindlasti tähelepanu. Selles mõttes ei ole need sugugi tagasihoidlikud.

Oluline piibellik põhimõte küsimuste puhul, mida Piiblis otseselt ei käsitleta, on see, et kui võib tekkida kahtlus, kas Jumalal on mingist tegevusest hea meel, on parem seda mitte teha. “Aga kõik, mis ei tule usust, on patt” (Ro 14:23). Ei maksa unustada, et nii meie ihu nagu ka hing on lunastatud ja kuuluvad Jumalale. Ehkki 1Ko 6:19-20 ei käsitle otseselt tätoveeringuid ega enese rõngastamist või neetimist, on seal põhimõte: “Või kas te ei tea, et teie ihu on teis oleva Püha Vaimu tempel, kelle te olete saanud Jumalalt, ning et teie ei ole iseenese päralt?

Sest te olete kallilt ostetud. Austage siis Jumalat oma ihus!” See tõde peaks määrama, mida me teeme ja kuhu läheme. Kui meie ihu kuulub Jumalale, peame olema veendunud, et meil on Tema selge “luba”, enne kui oma ihu tätoveeringute või rõngaste või neetidega “märgistame”.

EnglishTagasi eestikeelsele kodulehele

Mida öeldakse Piiblis tätoveerimise ja kõikvõimalike rõngaste kandmise kohta?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries