settings icon
share icon
Küsimus

Kuidas ma saan kindlalt teada, et lähen pärast surma taevasse?

Vastus


Tead sa kindlalt, et sul on igavene elu ja et sa saad pärast surma taevasse? Jumal tahab, et sa oleksid selles kindel! Piiblis öeldakse: “Seda ma olen kirjutanud teile, kes te usute Jumala Poja nimesse, et te teaksite: teil on igavene elu” (1Jh 5:13). Oletame, et sa seisad praegu Jumala ees ja Ta küsib sinult: “Miks ma peaksin sind taevasse laskma?” Mida sa vastaksid? Võib-olla ei oskaks sa midagi öelda. Aga sa pead teadma, et Jumal armastab meid ja on teinud nii, et me võiksime kindlad olla, kus me igavikus oleme. Piiblis öeldakse selle kohta nii: “Sest nõnda on Jumal maailma armastanud, et ta oma ainusündinud Poja on andnud, et ükski, kes temasse usub, ei hukkuks, vaid et tal oleks igavene elu” (Jh 3:16).

Esmalt peaksime mõistma, mis meid taevasse ei lase. Häda on selles – meie patune loomus ei lase meil olla Jumalaga osaduses. Oleme loomult ja oma valikute tõttu patused. “Sest kõik on pattu teinud ja ilma jäänud Jumala kirkusest” (Jh 3:23). Me ei saa ennast ise päästa. “Sest teie olete armu läbi päästetud usu kaudu - ja see ei ole teist enestest, vaid see on and Jumalalt -, mitte tegudest, et ükski ei saaks kiidelda” (Ef 2:8-9). Oleme ära teeninud surma ja põrgu. “Sest patu palk on surm” (Ro 6:23).

Jumal on püha ja õiglane ja karistab pattu, ometi Ta armastab meid ja on pattude eest ette näinud andeksandmise. Jeesus ütles: “Mina olen tee ja tõde ja elu. Ükski ei saa minna Isa juurde muidu kui minu kaudu” (Jh 14:6). Jeesus suri meie eest ristil: “Sest ka Kristus kannatas pattude pärast üheainsa korra, õige ülekohtuste eest, et ta teid juhiks Jumala juurde” (1Pe 3:18). Jeesus äratati surnuist üles: “Kes loovutati meie üleastumiste pärast ja äratati üles meie õigekssaamise pärast” (Ro 4:25).

Niisiis, tagasi algse küsimuse juurde – “Kuidas ma saan kindel olla, et pärast surma taevasse saan?” Vastus on selline – usu Issandasse Jeesusesse ja sa pääsed (Ap 16:31). “Aga kõigile, kes tema vastu võtsid, andis ta meelevalla saada Jumala lasteks, neile, kes usuvad tema nimesse” (Jh 1:12). Sa saad igavese elu ARMUannina. “Jumala armuand on igavene elu Kristuses Jeesuses, meie Issandas” (Ro 6:23). Sa saad elada täisväärtuslikku ja tähendusrikast elu juba nüüd. Jeesus ütles: “Mina olen tulnud, et neil oleks elu, ja oleks seda ülirohkesti” (Jh 10:10). Sa saad veeta igaviku ühes Jeesusega taevas, sest Ta on tõotanud: “Ja kui ma olen läinud ja teile aseme valmistanud, tulen ma jälle tagasi ja võtan teid kaasa enese juurde, et teiegi oleksite seal, kus olen mina” (Jh 14:3).

Kui sa tahad võtta Jeesuse oma Päästjana vastu ja Jumalalt andeks saada, on sulle siin toodud palve, mida võiksid paluda. Selle ega ühegi teise palve lugemine ei päästa sind. Ainult ennast Jeesusele üle andes on võimalik patte andeks saada. See palve on lihtsalt võimalus väljendada Jumalale oma usku ja tänada pattude andeksandmise eest. “Jumal, ma tean, et olen Sinu vastu pattu teinud ja väärin karistust. Aga Jeesus kandis minu karistuse, et ma usu läbi Temasse võiksin andeks saada. Ma pöördun ära patust ja usun, et Sina päästad mind. Tänan Sind imelise armu ja andeksandmise eest! Aamen!”

Kas tegid oma otsuse Jeesuse kasuks tänu siin loetule? Kui jah, kliki allolevale nupule “Võtsin täna Jeesuse vastu.”

EnglishTagasi eestikeelsele kodulehele

Kuidas ma saan kindlalt teada, et lähen pärast surma taevasse?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries