settings icon
share icon
Küsimus

Mis on patuse palve?

Vastus


Patuse inimese palve on inimese palve Jumalale, mida loetakse siis, kui mõistetakse, et ollakse patune ja vajatakse Päästjat. Patuse palve iseenesest ei tee veel midagi. Patuse palvest on kasu ainult siis, kui see väljendab tõeliselt seda, mida inimene teab, mõistab ja usub oma patususest ja päästmise vajadusest.

Esmalt peame mõistma, et me kõik oleme patused. Ro 3:10 öeldakse: “Nõnda nagu on kirjutatud: "Ei ole õiget, ei ühtainsatki.” Piiblist selgub, et me kõik oleme patused. Me kõik vajame patustena armu ja andeksandmist Jumalalt (Ti 3:5-7). Patu tõttu oleme ära teeninud igavese karistuse (Mt 25:46). Patuse palve on palve saada karistuse asemel armu. See on palve viha asemel halastada.

Teiseks on oluline teada, mida Jumal on teinud, et meie patust ja kadunud poja seisundit parandada. Jumal sai lihaks ja sündis inimeseks Jeesuse Kristuse isikus (Jh 1:1,14). Jeesus õpetas meile tõde Jumalast ja elas veatult õiglast ja patuta elu (Jh 8:46; 2Ko 5:21). Siis suri Jeesus ristil meie eest, kandes karistuse, mille meie oleme ära teeninud (Ro 5:8). Jeesus tõusis surnuist üles, et tõestada oma võitu patu, surma ja põrgu üle (Ko 2:15; 1Ko 15). Kõige selle tõttu võime oma patud andeks saada ja pälvida igavese kodu tõotuse taevas – kui vaid Jeesusesse usume. Pole vaja muud, kui vaid uskuda, et Ta suri meie asemel ja tõusis surnuist (Ro 10:9-10). Me võime saada päästetud üksnes armust, usu läbi Jeesusesse. Ef 2:8 öeldakse: “Sest teie olete armu läbi päästetud usu kaudu - ja see ei ole teist enestest, vaid see on and Jumalalt.”

Patuse inimese palve lugemine on võimalus öelda Jumalale, et võtad Jeesuse vastu oma Päästjana. Pole “võlusõnu”, mis tooksid lunastuse. Meid saab päästa ainult usk Jeesuse ristisurma ja ülestõusmisesse. Kui sa saad aru, et oled patune ja vajad, et Jeesus sind päästaks, on siin patuse palve, mida saad Jumalale lugeda: “Jumal, ma tean, et olen patune. Ma tean, et pean kandma patu tagajärgi. Aga ma võtan Jeesuse vastu oma Päästjana. Ma usun, et Tema surma ja ülestõusmise läbi olen andeks saanud. Annan end ühes kõigega Jeesusele üle ja võtan Ta vastu oma isikliku Issanda ja Päästjana. Tänan Sind, Issand, et oled mind päästnud ja mulle andeks andnud! Aamen!”

Kas tegid oma otsuse Jeesuse kasuks tänu siin loetule? Kui jah, kliki allolevale nupule “Võtsin täna Jeesuse vastu.”

EnglishTagasi eestikeelsele kodulehele

Mis on patuse palve?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries