settings icon
share icon
Küsimus

Milline on minu jaoks õige religioon?

Vastus


Kiirsöögikohad ahvatlevad meid sellega, et lasevad meil tellida sööki täpselt nii, nagu tahame. On kohvikuid, mis hooplevad sadat eri sorti maitsekohviga. Ka maju ja autosid ostes saame valida just sellise, millel on sellised omadused ja võimalused, mis just meile meeldivad. Juba ammu on möödas ajad, kus sai valida ainult šokolaadi, vanilje ja maasikamaitse vahel. Elagu valikud! Võime leida mida iganes vastavalt oma individuaalsele maitsele ja vajadustele.

Kuidas leida religiooni, mis just meile sobib? Religiooni, milles pole süü-mõistet, kus pole mingeid nõudmisi, milles pole tüütuid käske-keelde? See on olemas, just selline, nagu kirjeldatud, aga kas religioon on midagi sellist, mida valitakse nagu lemmikjäätist?

Meie tähelepanu püüavad paljud, miks siis pidada Jeesust paremaks kui näiteks Muhamedi või Konfutsiust, Buddhat või Charles Taze Russelli või Joseph Smithi? Lõppude lõpuks, eks vii ju kõik teed taevasse? Eks ole ju kõik religioonid põhilises osas sarnased? Tõde on see, et kõik religioonid ei vii taevasse, nagu kõik teed ei vii Pärnusse.

Ainult Jeesus kõneleb Jumala nimel, sest ainult Jeesus on võitnud ära surma. Muhamed, Konfutsius ja teised kõdunevad tänaseni oma haudades, aga Jeesus tõusis hauast kolmandal päeval pärast seda, kui oli halastamatult roomlaste ristil surmatud. See, kel on võit surma üle, väärib meie tähelepanu. See, kel on võit surma üle, on väärt, et teda kuuldaks.

Tõendid, mis kinnitavad Jeesuse ülestõusmist, on muljetavaldavad. Esiteks, ülestõusnud Kristust nägi üle viiesaja inimese! See on suur hulk pealtnägijaid. Viitsada häält ei saa ignoreerida. Lisaks veel tühi haud; Jeesuse vastased võinuksid kergesti lõpetada igasuguse jutu ülestõusmisest, näidates ette Tema kõduneva surnukeha, aga neil ei olnud seda ette näidata! Haud oli tühi! Kas jüngrid võisid Tema surnukeha ära varastada? Vaevalt. Sellise ootamatuse vältimiseks valvasid Jeesuse hauda relvastatud sõdurid. Arvestades, et Jeesuse lähimad jüngrid olid Tema vahistamisel ja risti löömisel hirmunult põgenenud, on äärmiselt ebatõenäoline, et kamp räbalates, hirmunud kalureid oleks hakanud vastu väljaõppinud elukutselistele sõduritele. Faktiks jääb, et Jeesuse ülestõusmist ei saa ümber lükata!

Veel kord – see, kes on surma ära võitnud, on väärt, et teda kuulataks. Jeesus tõestas oma võitu surma üle, seepärast peame kuulama, mida Ta ütleb. Jeesus ütleb, et on ainus tee päästmisele (Jh 14:6). Ta pole üks paljudest teedest või üks võimalikest teedest, vaid Jeesus on ainus võimalik ja õige tee.

Samamoodi ütleb Jeesus: “Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!” (Mt 11:28). Elame karmis maailmas ja elu võib olla raske. Enamus meist on muserdatud, täis muhke ja lahinguarme. Nõus? Mida te siis tahate? Taastamist või suvalist religiooni? Elavat Päästjat või üht paljudest surnud “prohvetitest”? Tähendusrikast suhet või tühje rituaale? Jeesus pole üks paljudest valikuvõimalustest, Ta on ainus õige valik.

Jeesus on õige “religioon”, kui sa otsid andeksandmist (Ap 10:43). Jeesus on õige “religioon”, kui sa otsid tähenduslikku osadust Jumalaga (Jh 10:10). Jeesus on õige “religioon”, kui sa otsid igavest kodu taevas (Jh 3:16). Raja oma usk Jeesusele kui oma Päästjale – sa ei kahetse seda! Usu Temasse kui oma pattude andeksandjasse – ja sa ei pettu.

Kui sa tahad, et sul oleks Jumalaga õige osadus, on sulle siin toodud palve. Pea meeles, et see palve ega ükski teine palve ei päästa sind. Ainult usk Jeesusesse saab sind patust päästa. See palve on lihtsalt võimalus väljendada Jumalale oma usku Temasse ja tänada Teda päästmise eest. “Jumal, ma tean, et olen sinu vastu pattu teinud ja väärin karistust. Aga Jeesus kandis karistuse, mille mina olin ära teeninud, et ma Temasse uskudes võiksin andeks saada. Ma pöördun patust ja võtan su usus vastu, et saada päästetud. Tänan Sind imelise armu ja andeksandmise eest - igavese elu anni eest! Aamen!

Kas tegid oma otsuse Jeesuse kasuks tänu siin loetule? Kui jah, kliki allolevale nupule “Võtsin täna Jeesuse vastu.”

EnglishTagasi eestikeelsele kodulehele

Milline on minu jaoks õige religioon?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries