settings icon
share icon
Küsimus

Kas kristlane peab järgima Vana Testamendi seadusi?

Vastus


Selle küsimuse mõistmiseks tuleb teada, et Vana Testamendi seadused anti iisraeli rahvale, mitte kristlastele. Mõned neist seadustest olid mõeldud selleks, et õpetada israeliite, kuidas Jumalale kuuletuda ja tema heameele järgi olla (nt kümme käsku); mõned olid selleks, et näidata, kuidas Jumalat teenida (ohverdamise kord); mõned olid selleks, et eristada israeliite teistest rahvastest (toitumis- ja riietumisreeglid). Tänapäeval ei rakendu meile enam ükski Vana Testamendi seadus. Ristil surres tegi Jeesus lõpu Vana Testamendi seadustele (Ro 10:4; Gl 3:23-25; Ef 2:15).

Vana Testamendi seaduste asemel kehtib meile Kristuse seadus (Gl 6:2), milleks on "Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma mõistusega!

See ongi suurim ja esimene käsk. Teine on selle sarnane: Armasta oma ligimest nagu iseennast! Neis kahes käsus on koos kogu Seadus ja Prohvetid" (Mt 22:37-40). Kui me teeme neid kaht asja, täidame kõike, mida Kristus meilt ootab. “See ongi Jumala armastamine, et me peame tema käske, ja tema käsud ei ole rasked” (1Jh 5:3). Tehniliselt pole kümme käsku kristlastele kohaldatavad. Ometi korratakse kümnest käsust üheksat Uues Testamendis (kõiki peale hingamispäeva pidamise). Kui me armastame Jumalat, siis endastmõistetavalt ei kummarda me teisi jumalaid ega teeni ebajumalaid. Kui me armastame ligimest, ei tapa teda, ei valeta talle, ei riku abielu ega himusta midagi, mis talle kuulub. Seega ei pea me muretsema ühegi Vana Testamendi seaduse pärast. Me peame armastama Jumalat ja oma ligimest. Kui me seda ustavalt teeme, läheb paika ka kõik muu.

EnglishTagasi eestikeelsele kodulehele

Kas kristlane peab järgima Vana Testamendi seadusi?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries