settings icon
share icon
Küsimus

Mida öeldakse Piiblis homoseksuaalsuse kohta? Kas homoseksuaalsus on patt?

Vastus


Piiblis öeldakse järjekindlalt, et homoseksuaalne käitumine on patt (1Mo 19:1-13; 3Mo 18:22; Ro 1:26-27; 1Ko 6:9). Ro 1:26-27 seletatakse konkreetselt, et homoseksuaalsus on Jumala salgamise ja vastuhakkamise tagajärg. Piiblis öeldakse, et kui inimene jätkab patust ja uskmatut elu, „annab“ Jumal nad veelgi „häbitumate kirgede kätte“, et näidata, kui tühine ja lootusetu on Jumalast lahus elatud elu. 1Ko 6:9 öeldakse, et „lõbupoisid ega meestepilastajad“ ei päri Jumala riiki.

Jumal ei loo inimest homoseksuaalse ihaga. Piiblis öeldakse, et inimesest saab homoseksuaal patu tagajärjel (Ro 1:24-27) ja lõppkokkuvõttes oma isikliku valiku tõttu. Inimene võib küll sündida homoseksuaalse soodumusega, samuti nagu mõni inimene sünnib vägivaldse käitumise vms patu soodumusega. See pole õigustuseks, kui inimene valib patu, andes oma patustele ihadele järele. Kas saab õigustada kergesti ärrituvana sündinud inimese tigedast ja kurja käitumist? Mõistagi mitte! Sama käib ka homoseksuaalsuse kohta.

Siiski ei kirjeldata homoseksuaalsust Piiblis tõsisemana kui teisi patte. Igasugune patt on eksimine Jumala vastu. Homoseksuaalsus on lihtsalt üks paljudest 1Ko 6:9-10 loetletud pattudest, mis ei lase inimesel pärida Jumala riiki. Piibli kohaselt võivad homoseksuaalid Jumalalt andeks saada samamoodi, nagu abielurikkuja, ebajumalakummardaja, mõrtsukas, varas jt. Jumal on tõotanud anda ka jõu saada võitu patust, kaasa arvatud homoseksuaalsusest, kõigile neile, kes võtavad Jeesuse usus oma Päästjana vastu (1Ko 6:11; 2Ko 5:17).

EnglishTagasi eestikeelsele kodulehele

Mida öeldakse Piiblis homoseksuaalsuse kohta? Kas homoseksuaalsus on patt?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries