settings icon
share icon
Küsimus

Mida öeldakse Piiblis eri rassist inimeste omavahelise abiellumise kohta?

Vastus


Vana Testamendi seadus keelas israeliite teisest rassist inimesega abiellumast (5Mo 7:3-4). Seda põhjusel, et taoline abielu võiks eksitada israeliidi Jumalat teenimast ja ahvatleks koos paganatega teenima teisi jumalaid. Sama põhimõtet esitatakse ka Uues Testamendis, aga hoopis teisel tasandil: “Ärge hakake vedama võõras ikkes koos uskmatutega! Mis ühist on õigusel ja ülekohtul või mis osadust valgusel pimedusega?” (2Ko 6:14). Samuti nagu israeliite (kes uskusid üht tõelist Jumalat) keelati abiellumast uskmatutega, samuti keelatakse kristlasel (kes usub üht tõelist Jumalat) abielluda mittekristlasega. Kui aga tulla tagasi esialgse küsimuse juurde, siis ei, Piiblis ei öelda, et eri rassist inimesed ei võiks omavahel abielluda.

Inimese üle tuleks otsustada tema iseloomu järgi, mitte nahavärvi põhjal. Keegi ei tohiks nahavärvi järgi kedagi eelistada, inimestel vahet teha ega erapoolik olla (Jk 2:1-10, vt eriti salme 1 ja 9). Kristlasest mehel ja naisel peaks abikaasa valikul olema kriteeriumiks see, kas inimene, kellest ollakse huvitatud, on kristlane (2Ko 6-14), on ta usus Jeesusesse Kristusesse uuesti sündinud. Usk Jeesusesse Kristusesse, mitte nahavärv, on piibellik standard abikaasa valimisel. Eri rassist inimeste abielu puhul ei saa küsida, on see õige või vale, vaid kuidas on lugu tarkuse, tähelepanelikkuse ja palvega.

Ainus põhjus, miks erinevast rassist inimesega abiellumist hoolikalt kaaluda, on raskused, mida segapaarid kogevad, kui teistel on nendega raske kohaneda. On segapaare, keda diskrimineeritakse või pilgatakse, mõnikord koguni oma sugulaste poolt. On segapaare, kel tekib probleeme, kui nende laste nahavärv on erineva varjundiga kui vanematel või õdedel-vendadel. Kui erinevast rassist inimesed otsustavad abielluda, siis peaksid nad neid asju arvesse võtma ja nendeks valmis olema. Olgu veelkord öeldud, et ainuke piibellik tingimus abielule on see, kas teine inimene on Kristuse ihu liige.

EnglishTagasi eestikeelsele kodulehele

Mida öeldakse Piiblis eri rassist inimeste omavahelise abiellumise kohta?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries