settings icon
share icon

Kutsal Kitap Araştırması

Kutsal Kitap'ın iyi bir özeti / araştırmasını yapmayı başarmak zor bir iştir. Kutsal Kitap, 2 antlaşma, 66 değişik kitap, 1189 bölüm, 31173 ayet ve 773692 sözcükten oluşur. Kutsal Kitap'ın değişik kitapları, farklı konuları ele alır ve farklı okurlara hitap eder. Kutsal Kitap'ın kitapları, yaklaşık 1500 yılı kapsayan bir dönem içinde 40 değişik adam tarafından yazılmıştır. Bu yüzden Kutsal Kitap'ın bütünün bir özeti / araştırması büyük bir iştir.

Aynı zamanda Kutsal Ruh, Kutsal Kitap'ın yazılmasını "esinlendiren" yazarıdır. Tanrı, Sözü'nü "esinlendirmiştir" ve onu yazması için peygamberler ve elçileri kullanmıştır (2. Timoteos 3:16-17; 2. Petrus 1:21). Ayrıca, İsa Mesih'e iman edenlerin hepsinin içinde Kutsal Ruh yaşamaktadır (Romalılar 8:9; 1. Korintliler 12:13). Kutsal Ruh bizim Kutsal Kitap'ı anlamamıza yardım etmeyi arzular (1. Korintliler 2:10-16).

Kutsal Kitap özetimizin / araştırma bölümümüzün amacı, Kutsal Kitap'taki her kitabın temel zeminini sağlamaktır. Kutsal Kitap'ın her kitabı için, yazar, yazılış tarihi, yazılma amacı, anahtar ayetler ve kısa bir özet verilecektir. Kutsal Kitap özeti / araştırma bölümümüzün Kutsal Kitap'ı daha iyi anlamanıza yardım etmesini ve sizi Kutsal Kitap'ı daha derin bir şekilde etüt etmeye teşvik etmesini içtenlikle umut ediyoruz.

EnglishEski Antlaşma İncelemesi

Yeni Antlaşma İncelemesiTürkçe anasayfaya dön

Kutsal Kitap Araştırması
Bu sayfayı paylaş: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries