settings icon
share icon
Otázka

Učí Biblia, že život sa začína počatím?

Odpoveď


Biblia učí, že život sa začína počatím. Názor každej kultúry na to, kedy sa začína ľudský život, sa mení s tým, ako sa menia hodnoty spoločnosti, morálne normy a poznatky o procese embryonálneho vývoja. V USA sa pred rozhodnutím Najvyššieho súdu z roku 1973, ktoré umožnilo potraty na požiadanie, považovali vyvíjajúce sa embryá za nenarodené osoby. V súčasnosti je možné za určitých lekárskych okolností legálne potratiť aj plod, ktorý by mohol sám prežiť mimo maternice matky. To dokazuje, že nenarodené dieťa nepovažujeme za skutočnú ľudskú bytosť.

Veda nám hovorí, že ľudský život sa začína v čase počatia. Od okamihu oplodnenia je genetická výbava dieťaťa už kompletná. Jeho pohlavie je už určené, rovnako ako jeho výška a farba vlasov, očí a pokožky. Jediné, čo embryo potrebuje, aby sa stalo plne funkčnou bytosťou, je čas na rast a vývoj.

A čo je ešte dôležitejšie, Boh nám vo svojom Slove zjavuje, že nielenže sa život začína počatím, ale On vie, kto sme, ešte predtým (Jeremiáš 1:5). Kráľ Dávid povedal o Božej úlohe pri našom počatí toto: „Tvoje oči ma videli už v zárodku, všetko to bolo zapísané v tvojej knihe; dni boli určené, skôr než ktorýkoľvek z nich nastal“ (Žalmy 139:16).

Spoločnosť sa neustále snaží znehodnocovať životy nenarodených detí a vytvára si vlastné definície ľudskosti založené na pokrivených názoroch na morálku. Nepopierateľným faktom však je, že život sa začína stvorením a človek je stvorený hneď po počatí. Boh je prítomný pri našom stvorení, je vlastne naším Stvoriteľom. Naša hodnota ako ľudských bytostí stvorených na jeho obraz je koncipovaná ešte predtým, ako sa staneme.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Učí Biblia, že život sa začína počatím?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries