settings icon
share icon
Otázka

Čo hovorí Biblia o žene a jej práci mimo domu?

Odpoveď


To, či by žena mala pracovať mimo domu alebo nie, je veľkou dilemou mnohých párov. Biblia dáva inštrukcie, akú má žena úlohu. V Títovi 2:3-4 Pavel dáva inštrukcie ako má staršia žena poučiť mladšiu: „...podobne aj staršie ženy nech sú v správaní také, ako sa patrí na sväté, nie ohováračné, ani nie otrokyne mnohého vína, (ale) učiteľky dobra, aby poučovali mladé ženy, ako byť milými k (svojim) mužom a láskavými k deťom.“ V tomto oddieli jasne vidíme, že keď má žena deti, jej zodpovednosťou je byť s nimi. Staršie ženy majú poučovať mladšie a žiť život, ktorý vyvyšuje Boha. Keď žena pozná svoje zodpovednosti, svoj čas môže tráviť tak, že dovolí Pánovi aby ju viedol.

Príslovie 31 hovorí o „súcej žene“. V 11. verši autor vyzdvihuje ženu, ktorá sa stará o svoju rodinu. Namáhavo pracuje pre svoj dom a rodinu. Verše 16, 18, 24 a 25 hovoria o tom, že podniká a že takým spôsobom prispieva do svojej rodiny. Dôležitá je motivácia tejto ženy a to je, že zabezpečovala svoju rodinu a nepresadzovala kariéru alebo prácu, aby sa mohla rovnať s inými. Jej zamestnanie bolo na druhom meste – jej primárna vec bola starať sa o svojho manžela, deti a domácnosť.

Biblia nikde nezakazuje žene, aby pracovala mimo svojej domácnosti. Ale Biblia učí, aké majú byť priority v živote jednej ženy. Ak pracuje mimo domácnosti, nemá zanedbať svojho manžela alebo deti. Ak sa to stane, tak je zle, že pracuje mimo domácnosti. Ak žena môže uskladniť tieto veci, tak je celkom priliehavé, aby pracovala mimo svojej domácnosti. Keď máme tieto princípy na zreteli, je tam aj sloboda v Kristovi. Nemali by sme odsudzovať ženy, ktoré pracujú mimo svojej domácnosti a ani by sme nemali považovať za lepšie ženy, ktoré sa úplne venovali svojej domácnosti.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo hovorí Biblia o žene a jej práci mimo domu?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries