settings icon
share icon
Otázka

Budeme v nebi schopní vidieť a poznať našich priateľov a rodinných príslušníkov?

Odpoveď


Mnoho ľudí hovorí, že prvou vecou, čo chcú urobiť po príchode do neba je vidieť všetkých priateľov a blízkych, ktorí odišli pred nimi. Vo večnosti bude mnoho času na to, aby sme videli, poznali a strávili čas s našimi priateľmi a rodinnými príslušníkmi. Avšak, toto nebude naším hlavným cieľom. Oveľa viac budeme zaneprázdnení uctievaním Boha a užívaním si nebeskej nádhery. Je celkom pravdepodobné, že naše stretnutia s blízkymi budú naplnené znovu uvedomenie si milosti a slávy Boha v našich životoch, Jeho podivuhodnú lásku a Jeho mocné skutky. A budeme sa radovať ešte viac, pretože budeme môcť chváliť a uctievať Pána v spoločnosti iných veriacich, hlavne tých, čo sme milovali na zemi.

Čo však hovorí Biblia o tom, či budeme schopný rozoznať ľudí po smrti? Kráľ Saul spoznal Samuela, keď veštkyňa z Endoru vyvolala Samuela z ríše mŕtvych (1 Samuel 28:8-17). Keď zomrel Dávidov novorodený syn, tak Dávid vyhlásil, „Ja pôjdem k nemu, ale ono sa nevráti ku mne.“. Dávid predpokladal, že bude schopný spoznať svojho syna v nebi, aj napriek tomu, že zomrel ako bábätko. V Lukášovi 16:19-31, sú všetci, Abrahám, Lazarus a bohatý muž rozoznateľní, aj keď sú už mŕtvy. Pri premenení sú Mojžiš a Eliáš rozoznateľní (Matúš 17:3-4). V týchto príkladoch vidíme, že Biblia nám naznačuje, že budeme rozoznateľní po smrti.

Biblia vyhlasuje, že keď prídeme do neba, tak „Jemu [Ježišovi] budeme podobní, lebo Ho uvidíme takého, aký je.“ (1 Ján 3:2). Tak, ako sú naše pozemské telá z prvého človeka Adama, tak isto budú aj naše vzkriesené telá ako Kristovo (1 Korintským 15:47). „A ako sme niesli obraz zemského, tak ponesieme aj obraz nebeského. Veď porušiteľné telo musí obliecť neporušiteľnosť a smrteľné musí obliecť nesmrteľnosť.“ (1 Korintským 15:49, 53). Po vzkriesení Ježiša spoznalo mnoho ľudí (Ján 20:16, 20; 21:12; 1 Korintským 15:4-7). Ak Ježiš bol rozoznateľný vo svojom oslávenom tele, tak potom aj my budeme rozoznateľní v našich oslávených telách. Byť schopný vidieť našich blízkych je skvelá stránka neba, ale nebo je ďaleko viac o Bohu a ďaleko menej o nás. Aké to len bude potešenie, keď sa znova stretneme s našimi blízkymi a budeme s nimi uctievať Boha po celú večnosť.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Budeme v nebi schopní vidieť a poznať našich priateľov a rodinných príslušníkov?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries