settings icon
share icon
Otázka

Čo Biblia chápe pod viazaním a rozväzovaním?

Odpoveď


Koncept „zaväzovania a rozväzovania“ je vysvetlení v Biblii u Matúša 16:19: „Dám ti kľúče kráľovstva nebeského, a čokoľvek zviažeš na zemi, bude zviazané na nebesiach, a čokoľvek rozviažeš na zemi, bude rozviazané na nebesiach.“ V tomto verši Ježiš hovorí priamo Petrovi a nepriamo ostatným apoštolom. Ježišove slová znamenali to, že Peter bude mať právo osobne vstúpiť do kráľovstva, že bude mať autoritu ktorú simbolizuje vlastnenie kľúčov a že kázanie evanjelia bude prostriedok ktorím sa otvorí nebeské kráľovstvo pre všetkych veriacich a zatvorí pre všetkych neveriacich. Kniha Skutkov nam poukazuje na toto. Počas jeho kázania na Letnice (Skutky 2:14-40), Peter otvoril dvere nebeského kráľovstva po prvý krát. Význam slov „zviazať a rozviazať“ v židovskom jazyku má význam niečo dovoliť, alebo zakázať.

Peter a apoštolovia mali pokračovať v práci ktorú Ježiš začal na zemi a to znamenalo kázať evanjelium a zjavovať Božiu vôľu ľuďom; sám Ježiš im dal autoritu ktorú mal On sám. U Matúša 18:18 tiež hovorí o viazaní a rozväzovaní v kontexte cirkevnej discipliny. Apoštolovia neumenšujú Kristovo pánstvo a autoritu, ale praktikujú autoritu pre disciplinu a ak je potrebné pre vylučenie neposlušných členov.

Kristus v nebi zaznamenáva to, čo sa koná v Jeho mene tu na zemi. I u Matúša 16:19 i 18:18 znamená to isté. To čo zaviažete na zemi to je tiež zaviazané aj na nebi. To čo rozviažete na zemi to je tiež rozviazané aj na nebi. Inými slovami, Ježiš v nebi dáva autoritu svojho slova aby splnilo svoje poslanie tu na zemi.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo Biblia chápe pod viazaním a rozväzovaním?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries