settings icon
share icon
Otázka

Kedy, prečo a ako nás Boh tresce, keď zhrešíme?

Odpoveď


Boží trest je často zanedbaný aspekt života veriaceho človeka. Často sa sťažujeme na okolnosti, a pritom si neuvedomujeme, že sú to dôsledky nášho hriechu a my sme vlastne v kruhu??? Božieho milosrdného vychovávajúceho trestu kvôli hriechu. Nevedomosť veriaceho môže spôsobiť trvalé pretrvávanie hriechu v jeho živote, a to zapríčiní ešte väčší trest.

Pánov trest je odraz Jeho lásky voči nám a Jeho túžby, aby sme boli svätí: „Syn môj, nepohŕdaj kázňou Hospodinovou, nech sa ti neprotiví Jeho trestanie, lebo Hospodin trestá toho, koho miluje, ako otec syna, ktorému chce dobre.“ (Príslovia 3:11-12; Židom 12:5-11). Boh nás bude skúšať, aby nás navrátil k sebe v pokání. Výsledkom Jeho výchovy je silnejšia viera a obnovený vzťah s Bohom (Jakub 1:2-4), a samozrejme zničenie pút, v ktorých nás držal hriech.

Boží trest je pre naše dobro, aby On mohol byť oslávený v našich životoch. On chce, aby sme žili život v svätosti, aby sme odzrkadľovali Boha v nás: „A ako poslušné deti nepripodobňujte sa predošlým žiadostiam z čias nevedomosti, ale ako svätý je Ten, ktorý vás povolal, aj vy buďte svätí v celom svojom počínaní. Veď je napísané: Buďte svätí, lebo aj ja som svätý!“ (1. Petrova 1:14-16).

English



Návrat na slovenskú Domovská stránka

Kedy, prečo a ako nás Boh tresce, keď zhrešíme?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries