settings icon
share icon
Otázka

Prečo existuje tak mnoho náboženstiev? Vedie každé náboženstvo k Bohu?

Odpoveď


To, že existuje tak mnoho náboženstiev, ktoré tvrdia, že práve ich náboženstvo vedie k Bohu, mätie tých, ktorí úprimne hľadajú Boha a môže mať za následok zúfalstvo po mnohom pátraní. Alebo osoba skončí tak, že príjme to, čo hovoria univerzalisti a to je, že každé náboženstvo vedie k Bohu. S ohľadom na to, že existuje toľko náboženstiev, skeptici hovoria, že buď nie je možné osobne spoznať Boha alebo Boh neexistuje.

Rimanom 1:19-21 vysvetľuje, prečo existuje toľko náboženstiev. Pravda o Bohu je prítomná v každom človeku, pretože Boh tak stvoril človeka. Ale namiesto toho, aby človek prijal pravdu o Bohu a poddal sa samému Bohu, on tú pravdu odmieta a vytvára si vlastný spôsob, ako bude chápať Boha. A toto neprivádza k pochopeniu Boha, ale k márnosti myslenia. A v tomto nachádzame dôvod pre vytvorenie toľkých náboženstiev.

Mnoho ľudí nechce veriť v Boha, ktorý je spravodlivý a mravný, a preto si vytvárajú Boha, ktorý spĺňa ich požiadavky. Mnohí nechcú veriť v Boha, ktorý hovorí, že nie je možné vojsť do neba na základe vlastných skutkov. Preto si vymysleli Boha, ktorý prijíma ľudí na základe toho, ako sa správajú a či spĺňajú určité pravidlá a zákony, nakoľko to dokážu. Niektorí nechcú Boha, ktorý je zvrchovaný a všadeprítomný. Preto si predstavujú Boha, ako nejakú mystickú silu a nie ako osobného a zvrchovaného správcu.

Existencia mnohých náboženstiev nie je argumentom, že Boh neexistuje. Je to vlastne dôsledok odmietania ľudstva prijať jediného skutočného Boha. Ľudstvo si vymenilo skutočného Boha za modly, ktoré im viac vyhovujú. Toto je nebezpečné. Táto žiadosť pochádza z hriešnej prirodzenosti v nás – a tá hriešna prirodzenosť bude žať porušenie (Galaťanom 6:7-8).

Vedie každé náboženstvo k Bohu? Vlastne áno. Ale iba jedno náboženstvo nevedie k Božiemu súdu. Iba jedno – kresťanstvo – vedie k odpusteniu a večnému životu. Bezohľadu do ktorého náboženstva patríš, jedného dňa sa stretneš s Bohom (Židom 9:27). Každé náboženstvo vedie k Bohu, ale iba jedno náboženstvo vedie k Božiemu spaseniu skrze Ježiša Krista. Rozhodnutie prijať Boha je dôležité, pretože večnosť je strašne dlhý čas nato, aby si bol v omyle. Preto je správne rozmýšľanie o Bohu dôležité.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Prečo existuje tak mnoho náboženstiev? Vedie každé náboženstvo k Bohu?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries