settings icon
share icon
Otázka

Mal by kresťan podporovať svetový mier?

Odpoveď


Svetový mier je krásny ideál, ktorý sa však uskutoční, až keď sa Ježiš vráti (Zjavenie 21:4). Dovtedy nikdy nenastane mier na celom svete. Ježiš povedal, že až do dňa Jeho príchodu budú „vojny a chýry o vojnách“ a že „povstane národ proti národu a kráľovstvo proti kráľovstvu“ (Matúš 24:6-7). V dejinách sveta sa ešte nikdy nestalo, aby niekde niekto s niekým nebojoval. Či už to bola svetová vojna zahŕňajúca desiatky národov alebo miestna potýčka zahŕňajúca kmene alebo klany, ľudia vždy medzi sebou bojovali.

Presadzovanie svetového mieru, aj keď vieme, že ľudské bytosti, bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažia, ho nikdy nedokážu dosiahnuť, nie je biblické. Aj keď dávanie na charitu, podpora tolerancie a zdieľania sú pre kresťanov určite vhodné, mali by sme to ale robiť v mene Ježiša a chápať, že On jediný prinesie svetový mier. Kým sa neskloní každé koleno a každý jazyk nevyzná, že Ježiš Kristus je Pán (Filipanom 2:10), nemôže existovať skutočný a trvalý pokoj. Dovtedy sa majú kresťania „usilovať o pokoj so všetkými a posvätenie, bez ktorého nikto neuvidí Pána“ (Hebrejom 12,14).

Ako kresťania by sme mali presadzovať mier namiesto konfliktov, pamätajúc na to, že našimi vlastnými činmi nikdy nedosiahneme úplný mier kvôli padlému stavu človeka. Naša vieru vkladáme v Boha a Ježiša Krista, Knieža pokoja. Kým nepríde, aby obnovil svet a priniesol skutočný mier, svetový mier zostane len snom. Našou najdôležitejšou úlohou je presvedčiť ostatných o ich potrebe Spasiteľa, ktorý ako jediný môže priniesť pokoj medzi jednotlivcami a Bohom. „Keď sme teda ospravedlnení z viery, máme pokoj s Bohom skrze nášho Pána Ježiša Krista.“ (Rimanom 5:1). Toto je teda spôsob, akým podporujeme svetový mier – prinášame svetu posolstvo pokoja s Bohom: zmierte sa s Bohom skrze Krista (2. Korinťanom 5:20).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Mal by kresťan podporovať svetový mier?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries