settings icon
share icon
Otázka

Ktoré náboženstvo je pre mňa správne?

Odpoveď


Rýchle občerstvenia nás lákajú výberom jedla presne tak, ako si ho želáme. Niektoré kaviarne sa pýšia stovkami rôznych druhov kávy. Aj pri kúpe áut alebo domov si môžeme vybrať to, ktoré spĺňa všetky naše požiadavky. Už nežijeme len v čokoládovom, vanilkovom a jahodovom svete. Výber vládne svetu! Môžeš získať čokoľvek chceš, presne podľa svojich osobných predstáv a potrieb.

Čo takto náboženstvo, ktoré je pre teba ako šité na mieru? Čo takto náboženstvo bez viny, bez nárokov a bez množstva príkazov a zákazov? Existuje - presne také, aké som ho opísal. Je však náboženstvo niečo, čo si vyberáme ako obľúbenú zmrzlinu?

Všade je množstvo hlasov, ktoré sa uchádzajú o našu pozornosť, prečo teda by mal niekto uprednostniť Ježiša pred Mohamedom alebo Konfuciom, Budhom, C. T. Russellom, alebo Josephom Smithom? Nevedú nakoniec aj tak všetky cesty do neba? Nie sú všetky náboženstvá v podstate rovnaké? Pravdou je, že nie všetky náboženstvá vedú do neba, tak ako nie všetky cesty vedú do Bratislavy.

Jedine Ježiš prehovára s autoritou Boha, lebo jedine Ježiš porazil smrť. Mohamed, Konfucius alebo iní do dnešného dňa hnijú vo svojich hroboch. Ježiš však svojou vlastnou mocou na tretí deň vstal z hrobu po krutej smrti na rímskom kríži. Ktokoľvek, kto má moc nad smrťou, si zaslúži našu pozornosť. Ktokoľvek, kto má moc nad smrťou si zaslúži, aby sme si ho vypočuli.

Dôkazov, ktoré svedčia o vzkriesení Ježiša je ohromný počet. Po prvé, bolo viac ako päťsto očitých svedkov vzkrieseného Krista! To je naozaj veľké množstvo očitých svedkov. Päťsto hlasov nemožno ignorovať. Takisto je dôležité spomenúť aj prázdny hrob; Ježišovi nepriatelia mohli veľmi ľahko skoncovať s rečami o vzkriesení, keby dokázali predložiť Jeho mŕtve telo v rozklade - oni však žiadne telo nemali! Hrob zostal prázdny! Mohli učeníci ukradnúť Jeho telo? Ťažko. Aby sa takejto hrozbe zabránilo, Ježišov hrob bol prísne strážený ozbrojenými vojakmi. Keď vezmeme do úvahy, že Jeho najbližší nasledovníci pri Jeho zatknutí a ukrižovaní v strachu utiekli, je nanajvýš nepravdepodobné, že by sa táto hŕstka vystrašených rybárov postavila pred vycvičených profesionálnych vojakov. Ježišovo vzkriesenie jednoducho nemožno poprieť!

Znovu, ktokoľvek, kto má moc nad smrťou si zaslúži, aby sme ho vypočuli. Ježiš dokázal svoju moc nad smrťou a preto ho treba vypočuť. Ježiš je jedinou cestou spasenia (Ján 14:6). On nie je jednou z viacerých ciest; On nie je len tak hocijakou cestou, Ježiš je tou jedinou cestou.

Tento istý Ježiš hovorí: "Poďte ku mne všetci, ktorí pracujete a ste preťažení, ja vám dám odpočinok" (Matúš 11:28). Svet je tvrdý a život ťažký. Väčšina z nás už krvácala, sme doráňaní a nesieme v sebe jazvy z minulosti. Je tak? Čo si teda vyberieš? Obnovenie alebo len mechanické náboženstvo? Živého Spasiteľa, alebo len jedného z mnohých mŕtvych "prorokov"? Zmysluplný vzťah alebo prázdne rituály? Ježiš nie je jednou z možností—On je jedinou voľbou!

Ježiš je tým správnym "náboženstvom" ak hľadáš odpustenie (Skutky 10:43). Ježiš je tým správnym "náboženstvom", ak hľadáš zmysluplný vzťah s Bohom (Ján 10:10). Ježiš je tým správnym "náboženstvom" aj ak hľadáš večný život v nebesiach (Ján 3:16). Uver v Ježiša Krista ako svojho osobného Spasiteľa – nebudeš ľutovať! Dôveruj Mu a budú ti odpustené hriechy – nebudeš sklamaný.

Ak chceš mať "správny vzťah" s Bohom, pomodli sa túto modlitbu. Pamätaj, že odriekanie tejto ani nijakej inej modlitby ťa nespasí. Jedine viera v Krista ťa môže zachrániť od hriechu. Táto modlitba je jednoduchým spôsobom ako vyjadriť svoju vieru Bohu a poďakovať Mu za dar spasenia. "Bože, viem, že som proti Tebe zhrešil a zaslúžim si trest. Ale Ježiš Kristus vzal na seba trest, ktorý patril mne, aby som ja skrze vieru v Neho mohol získať odpustenie. Odvraciam sa od svojho hriechu a vkladám v Teba dôveru, že ma spasíš. Ďakujem Ti za Tvoju úžasnú milosť a odpustenie – za dar večného života! Amen!"

Rozhodol si sa pre Krista po prečítaní týchto stránok? Ak áno, prosíme, klikni na „Dnes som sa rozhodol prijať Krista“ nižšie.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Ktoré náboženstvo je pre mňa správne?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries