settings icon
share icon
Otázka

Aký mladý môžeme byť, keď prosíme Ježiša, aby bol našim Spasiteľom?

Odpoveď


Pre spasenie nie je vôbec žiadna požiadavka na vek. Ježiš sám povedal: „Nechajte deti a nebráňte im prichádzať ku mne; lebo takýchto je kráľovstvo nebeské“ (Matúš 19:14, Evanjelický preklad). Len čo sú deti dosť staré na to, aby pochopili, že zhrešili (Rimanom 3:23), že Ježiš zomrel, aby zaplatil trest za ich hriechy (Rimanom 5:8, 6:23), a že musia veriť v Ježiša, aby boli spasené (Ján 3:16), potom sú dosť staré na to, aby mohli byť spasené.

Dieťa nemusí pochopiť všetky zložité otázky, ktoré sú súčasťou doktrín spasenia. Je dôležité, aby sa rodičia uistili, že ich dieťa chápe základné veci (opísané vyššie). Zasľúbenie v Skutkoch 16:31 platí rovnako pre dospelých aj pre deti: „Ver v Pána Ježiša a budeš spasený“.

Či sa deti narodia veriacim alebo neveriacim rodičom, môžu byť vyvolené Bohom, vykúpené Kristovou krvou, Duch Svätý môže pracovať v ich srdciach, a tak môžu vstúpiť do neba. V akom bode svojho života prídu k tomuto zisteniu, sa môže líšiť od dieťaťa k dieťaťu. Niektoré malé deti majú veľmi citlivé srdcia, a keď počujú, že Ježiš zomrel za nich, hneď si uvedomia svoju hriešnu prirodzenosť, čo ich vedie k reakcii. Ostatné deti, ktoré majú viac osobnosť sangvinika, nemusia prísť k tomuto zisteniu až kým nebudú staršie. Len Pán pozná ich myšlienky srdca a veríme, že On „prišiel hľadať a spasiť, čo zahynulo“(Lukáš 19:10, Ekumenický preklad), podľa svojho dokonalého načasovania.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Aký mladý môžeme byť, keď prosíme Ježiša, aby bol našim Spasiteľom?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries