settings icon
share icon
Otázka

Je zlé mať figúrky anjelov?

Odpoveď


Na figúrkach anjelov nie je samo o sebe nič zlé. To, ako sa pozeráme na sošku anjela rozhoduje o tom, či je to nesprávne. Nesprávne je, ak ich niekto zbožňuje, modlí sa k nim alebo ich uctieva, čo Boh zakazuje (1. Samuelova 12:21). Neuctievame anjelov, ani figúrky anjelov. Len Boh je hodný uctievania (Žalm 99:5, Lukáš 4:8) a my sa máme plne spoliehať iba na Neho (Žalm 9:10). Biblia veľmi dôrazne hovorí proti náboženským obrazom. V dôsledku toho musia byť kresťania veľmi opatrní a nikdy nedovoliť, aby sa pre nich obraz, či už figurína anjela, obraz Ježiša, Betlehemu atď., stali pascou, alebo tým, čo ich odvádza od Boha.

Aj keď nie je hriech mať figúrky predstavujúce anjelov, alebo akékoľvek iné stvorenie, nesmieme im pripisovať žiadnu nadprirodzenú moc, alebo vplyv na naše životy. Žiadna figúrka nás nemôže ochrániť,

priniesť nám šťastie, ani nás nijako neovplyvní. Takéto presvedčenia sú obyčajnou poverou, ktorá nemá v živote kresťana miesto. S poverou súvisí modloslužba a modloslužba je v Písme jasne zakázaná a nikto, kto ju praktizuje, nevstúpi do Božieho kráľovstva (Zjavenie 21:27).

Je tiež rozumné uznať, že nevieme, ako skutoční anjeli vyzerajú. Sošky anjelov sú len ľudským pokusom o ich zobrazenie.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Je zlé mať figúrky anjelov?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries