settings icon
share icon
Otázka

Čo Biblia hovorí o kresťanovi, ktorý zostáva slobodný?

Odpoveď


Otázka týkajúca sa kresťana, ktorý je slobodný a čo Biblia hovorí o tom, aby sa veriaci neženili sa často chápe zle. Pavel hovorí v 1. Korinťanom 7:7-8: „Rád by som bol, keby všetci ľudia boli, ako som ja; lenže každý má svoj zvláštny dar od Boha, jeden tak, druhý inak. Neženatým a vdovám hovorím: dobre urobia, keď zostanú tak, ako som ja.“ Všimnime si, že hovorí, že niektorí majú dar manželstva a niektorí, aby zostali slobodní. To, že väčšina ľudí vstupuje do manželstva neznamená, že je to Božia vôľa pre každého. Pavel sa napríklad netrápil s vecami, ktoré obnáša manželstvo a rodina. Celý svoj život venoval šíreniu evanjelia a nebol by tak úspešný, keby bol v manželstve.

Na druhej strane, niektorí ľudia lepšie fungujú v tíme a slúžia Bohu ako rodina. Aj jedna aj druhá skupina je rovnako dôležitá. Nie je hriech zostať slobodný celý svoj život. Slúžiť Bohu je v živote dôležitejšie, než si nájsť partnera alebo mať deti. Mali by sme sa vzdelávať tak, že budeme čítať Písmo a modliť sa. Keď budeme prosiť Boha, aby sa nám zjavil, On dá odpoveď (Matúš 7:7) a ak Ho budeme prosiť, aby nás použil na svoje dielo, On to aj urobí. „A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovením mysle, aby ste vedeli rozpoznať, čo je vôľa Božia, totiž, čo je dobré, milé a dokonalé.“ (Rimanom 12:2).

To, že je niekto slobodný neznamená, že niečo s ním nie je v poriadku. Hoci väčšina kresťanov vstupuje do manželstva a je zrejmé, že je to Božia vôľa pre väčšinu, slobodný kresťan nie je „druhoradý“ kresťan. 1. Korinťanom 7 dokonca hovorí, že byť slobodný je vyvýšenejšie povolanie. Ako aj ohľadom ostatných vecí v živote, tak aj ohľadom manželstva by sme mali prosiť Boha o múdrosť (Jakub 1:5). Keď budeme nasledovať Boží plán, bezohľadu, či sme v manželstve alebo nie, výsledok bude radosť v Bohu

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo Biblia hovorí o kresťanovi, ktorý zostáva slobodný?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries