settings icon
share icon
Otázka

Čo hovorí Boh slobodným matkám?

Odpoveď


V Biblii sa priamo nehovorí o slobodných matkách, ale je tam veľa príkladov Božej láskavej interakcie so ženami, matkami, vdovami a ich deťmi. Tieto príklady a Božia nežnosť platia bez ohľadu na to, či je matka slobodná, vydatá, ovdovená alebo rozvedená. Boh dôverne pozná každú osobu a dokonale pozná jej situáciu. Biblia varuje, že sex mimo manželstva je hriešny a nebezpečný a prinesie problémy, z ktorých jedným je aj to, že žena možno bude musieť sama vychovávať dieťa, čo je nepochybne ťažké. Ale aj keď to je jej vlastný hriech, ktorý vyústil do slobodného materstva, náš milostivý Boh je stále rovnako ochotný priniesť pomoc a útechu. A čo je ešte lepšie, On ponúka odpustenie týchto hriechov skrze Ježiša Krista a večnú útechu v nebi pre matku, ktorá ho prijme, pre deti, ktoré ho prijmú, a dokonca aj pre odcudzeného otca, ktorý ho prijme!

Často sa však stáva, že žena sa ocitne sama a vychováva deti nie vlastnou vinou. Žiaľ, ženy sú často nevinnými obeťami sveta zmietaného vojnou a terorizmom. Manželia odchádzajú do vojny a nikdy sa nevracajú, pričom nezištne položia život za svoju krajinu. Ak smrť manžela zanechá ženu samú s deťmi, niet pochýb, že Boh tejto žene pomôže a poteší ju.

Bohu záleží na rodinách. Ale viac mu záleží na tom, aby každý človek, bez ohľadu na to, ako vyzerá jeho rodina, činil pokánie z hriechu a vstúpil do vzťahu s Ním. Chce, aby sme ho poznali, pretože Jeho stvorenia, ktoré ho poznajú, nám prinášajú radosť a jemu slávu. My sa sústreďujeme na detaily svojho života, obávame sa, čo si o nás budú myslieť ostatní ľudia, či nás cirkev prijme a či sme všetko úplne nezničili. Boh však kresťana vyzýva k radosti a z nerobenia si starosti. Povedal, že máme všetky svoje starosti hodiť na neho, lebo On sa o nás stará (1. Peter 5:7). On chce niesť bremeno a odpustiť nám hriechy a potom zabudnúť na naše hriechy a pomôcť nám ísť ďalej. Všetko, čo od nás žiada, je, aby sme ho poznali, tešili sa z Neho a dôverovali mu. Slobodné matky sú často veľmi zodpovedné a niekedy môže byť pre ne ťažké len tak „odložiť“ starosti. Slobodná matka sa môže cítiť vinná už len pri pomyslení na to! Ale Boh nám prikazuje, aby sme to aj tak urobili, aby sme každý deň venovali trochu času sústredeniu sa na Neho a dôverovali (počas zvyšku dňa), že sa o nás postará fyzicky aj emocionálne, keď sa o Neho oprieme.

Pre slobodnú matku to môže vyzerať tak, že si vyhradí čas na čítanie Biblie a modlitbu. Možno si pomyslí: „Na to jednoducho nemám čas medzi prácou, výchovou dieťaťa a starostlivosťou o domácnosť a všetkým ostatným.“ To však nie je pravda. Ale ak si aj na pol hodiny, keď jej dieťa spí alebo ho stráži príbuzný či priateľ, vyhradí čas na rozhovor s Bohom v modlitbe a počúvanie Jeho hlasu v Písme, aj keď to znamená, že neumyje tú hromadu riadu, zistí, že Jeho úžasná sila a upokojujúca prítomnosť ju bude sprevádzať po zvyšok dňa. Učenie sa naspamäť veršov ako „Hospodin je so mnou, nebojím sa. Čo mi urobí človek?“ (Žalmy 118:6) alebo „Všetko môžem v Kristovi, ktorý ma posilňuje“ (List Filipanom 4:13), pomôžu hmatateľne pripomínať Jeho lásku a ochranu, keď bude ťažké alebo stresujúce obdobie.

Čo teda Boh hovorí slobodným matkám? To isté, čo hovorí všetkým ostatným. Robte pokánie z hriechu, dôverujte Kristovi za odpustenie, komunikujte s Bohom prostredníctvom modlitby, počúvajte Jeho hlas prostredníctvom Písma, opierajte sa o Boha, aby ste získali silu v skúškach, a vkladajte svoju nádej do úžasného večného života s Ním, ktorý ho naplánoval. „Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo a čo ani do ľudského srdca nevstúpilo, to pripravil Boh tým, čo ho milujú“ (1. Korinťanom 2:9).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo hovorí Boh slobodným matkám?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries