settings icon
share icon
Otázka

Čo hovorí Biblia o reinkarnácii?

Odpoveď


V Biblii sa jasne hovorí, že raz zomrieme a potom nás čaká súd (Židom 9:27). Biblia sa nikdy nezmieňuje o tom, že by ľudia mali druhú šancu na život alebo že by sa vrátili ako iní ľudia alebo zvieratá. Ježiš povedal zločincovi na kríži: „Dnes budeš so mnou v raji“ (Lukáš 23:43), nie „Budeš mať ďalšiu šancu žiť život na tejto zemi“. Matúš 25:46 nám výslovne hovorí, že veriaci idú do večného života, zatiaľ čo neveriaci idú do večného trápenia. Viera v reinkarnáciu je populárna už tisíce rokov, ale kresťania ani stúpenci judaizmu ju nikdy neprijali, pretože je v rozpore s Písmom.

Jediná pasáž, na ktorú niektorí poukazujú ako na dôkaz reinkarnácie, je Matúš 17:10-12, ktorá spája Jána Krstiteľa s Eliášom. V tomto úryvku sa však nehovorí, že Ján Krstiteľ bol reinkarnovaný Eliáš, ale že by naplnil proroctvo o Eliášovom príchode, keby ľudia uverili jeho slovám, a tým uverili v Ježiša ako Mesiáša (Matúš 17:12). Ľudia sa Jána Krstiteľa výslovne pýtali, či je Eliáš, a on odpovedal: „Nie, nie som“ (Ján 1:21).

Viera v reinkarnáciu je starobylým fenoménom a je hlavným princípom vo väčšine indických náboženských tradícií, ako sú hinduizmus, sikhizmus a džinizmus. V reinkarnáciu veria aj mnohí moderní pohania, ako aj niektoré hnutia New Age spolu so stúpencami špiritizmu. Pre kresťana však niet pochýb: reinkarnácia je nebiblická a treba ju odmietnuť ako falošnú.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo hovorí Biblia o reinkarnácii?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries