settings icon
share icon
Otázka

Ako sa môžem pripraviť na manželstvo?

Odpoveď


Biblická príprava na manželstvo je presne taká istá, ako príprava na akékoľvek iné životné snahy. Je princíp, ktorý by mal pokrývať všetky stránky životov ľudí, ktorí sú znovuzrodení veriaci: „Miluj Pána, svojho Boha, celým srdcom, celou dušou a celou mysľou.“ (Matúš 22:37). Toto nie je žiadny ľahkomyseľný príkaz. Pre veriacich to je stredobodom životov. Je to voľba, že sa zameriame na Boha a Jeho Slovo celým naším srdcom, takže naša duša a myseľ je zamestnaná vecami, ktoré sa Mu budú páčiť.

Vzťah, ktorý máme s Bohom skrze Pána Ježiša Krista je to, čo stavia všetky iné vzťahy do perspektívy. Vzťah v manželstve je založený na modeli Krista a Jeho cirkvi (Efezským 5:22-33). Každá stránka našich životov je riadená naším záväzkom, ako veriacich, žiť podľa prikázaní a nariadení Pána. Naša poslušnosť voči Bohu a Jeho Slovu nás vybavuje na to, aby sme naplnili úlohy v manželstve a vo svete, ktoré nám boli dané Bohom. A úlohou každého znovuzrodeného veriaceho je osláviť Boha vo všetkých veciach (1 Korintským 10:31).

Na to, aby sme sa pripravili na manželstvo je potrebné, aby sme chodili hodne nášho povolania v Kristovi Ježišovi a aby sme boli v blízkosti s Bohom skrze Jeho Slovo (2 Timoteovi 3:16-17), aby sme sa zamerali na poslušnosť vo všetkých veciach. Neexistuje žiadny jednoduchý plán, ktorým sa môžeme naučiť ako kráčať s Bohom v poslušnosti. Je to rozhodnutie, ktoré musíme urobiť každý deň. Rozhodnutie, že odložíme stranou všetky svetské svetonázory a namiesto toho budeme nasledovať Boha. Kráčať hodne Krista znamená, že sa v pokore deň čo deň skloníme pred jedinou Cestou, jedinou Pravdou a jediným Životom. To je príprava, ktorú potrebuje každý veriaci na to, aby bol pripravený na ten úžasný dar, ktorý voláme manželstvo.

Osoba, ktorá je duchovne zrelá a kráča s Bohom je viac pripravená na manželstvo, než ktokoľvek iný. Manželstvo vyžaduje záväzok, vášeň, pokoru, lásku a rešpekt. Tieto črty sú najviac viditeľné v osobe, ktorá má intímny vzťah s Bohom. Ako sa pripravujeme na manželstvo, tak by sme sa mali zamerať na to, aby sme umožnili Bohu nás formovať a modelovať do muža alebo ženy, akým chce, aby sme sa stali (Rímskym 12:1-2). Ak sa Mu poddáme, tak On nám umožní, aby sme boli pripravení na manželstvo, keď ten úžasný deň príde.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Ako sa môžem pripraviť na manželstvo?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries