settings icon
share icon
Otázka

Kedy je osoba príliš mladá pre romantický vzťah?

Odpoveď


Závisí to od osoby – nakoľko je zrelá a aké sú jej ciele. Čím sme mladší, tým jednoduchšie chápeme určité veci. Keď začneme spoznávať kým sme, nemôžeme byť nadostač zrelí, aby sme mohli vstúpiť do vzťahu s niekým iným. Môže to spôsobiť emocionálne, psychické a duchovné poruchy.

Byť vo vzťahu znamená byť v pokušení, zvlášť keď sa emócie začnú vyvíjať. Mladí tínejdžeri sú obťažení hormónmi a spoločnosťou a je to príliš ťažké pre nich. S každým dňom prichádza nová emócia – pochybnosť, strach, radosť – všetko toto môže byť konfúzne. Mladí ľudia potrebujú čas, aby pochopili, kým sú a aby sa naučili seba uplatniť vo svete, ktorý je okolo nich. Pridať ešte i vzťah k tomu všetkému je príliš ťažké. Vzťah v tejto dobe môže narušiť nejaké predstavy o sebe a nehovoriac o pokušení. Keď je manželstvo ďaleko od nás, je pravdepodobne ešte príliš skoro vstúpiť do romantického vzťahu. Lepšie je zapojiť sa do spoločenských aktivít, kde si osoba môže rozvíjať svoje talenty a budovať samú seba.

Kedykoľvek sa osoba rozhodne pre vzťah, má to byť založené na viere, v ktorej žije a na základe toho, čo Boh žiada od nej/neho. Nikdy nie sme príliš mladí pre tento proces. „Nech nikto tebou nepohŕda pre tvoju mladosť, ale buď vzorom veriacich v reči, správaní, láske [v duchu], vo viere a v mravnej čistote.“ (1. Timoteovi 4:12).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Kedy je osoba príliš mladá pre romantický vzťah?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries