settings icon
share icon
Otázka

Dostaneme v nebi príbytky?

Odpoveď


Noc pred ukrižovaním Ježiš povedal svojim učeníkom, že ich opustí a že nemôžu ísť s ním (Ján 13:33). Peter sa spýtal, kam ide a prečo nemôžu ísť s ním, a Ježiš ich uistil, že nakoniec pôjdu za ním (Ján 13:36-37). Ježiš povedal: „V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo, bol by som vám azda povedal, že vám idem pripraviť miesto? Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja.“ (Ján 14:2-3).

Tento Ježišov výrok mnohých zmiatol kvôli tomu, že tam preklady uvádzajú slová „dom“ a „príbytky“. Grécke slovo preložené ako „dom“ znamená doslova alebo obrazne „príbytok“, a aj „rodina“. Slovo preložené ako „príbytky“ alebo „izby“ znamená doslova „pobyt alebo prebývanie“. Ak si teda dáme dokopy grécke slová, Ježiš hovorí, že v Božom dome (v nebi) bude mnoho ľudí v Božej rodine, ktorí budú všetci bývať spolu. V Božom nebeskom dome budú kresťania žiť v Pánovej prítomnosti. To je úplne odlišné od predstavy množstva príbytkov na zlatých uliciach, čo je predstava mnohých ľudí o tom, čo Ježiš hovoril.

Ježiš Kristus pripravuje miesto v nebi pre svojich, pre tých, ktorí k nemu prišli vo viere, a Duch Svätý pripravuje vykúpených na zemi na ich miesto v nebi. V Zjavení 7:9 sa píše, že v nebi bude „veľký zástup, ktorý nikto nemohol spočítať;“, a všetci budú stáť pred trónom. Aj v tomto prípade ide o obraz zástupov, ktoré sú spolu, nie žijúcich oddelene v rôznych príbytkoch.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Dostaneme v nebi príbytky?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries