settings icon
share icon
Otázka

Pozná Boh budúcnosť?

Odpoveď


Biblia je vždy úplne presná, vrátane jej prorockého obsahu. Vezmime si napríklad proroctvo, že Kristus sa narodí v judskom Betleheme, ako sa predpovedá v Micheášovi 5:2. Micheáš svoje proroctvo vyslovil okolo roku 700 pred Kristom. Kde sa Kristus narodil o sedem storočí neskôr? V judskom Betleheme (Lukáš 2:1-20; Matúš 2:1-12).

Peter Stoner v knihe Science Speaks (Veda Rozpráva) ukázal, že náhoda v prorockých textoch Písma je vylúčená vedou o pravdepodobnosti. Ak si vezmeme len osem proroctiev týkajúcich sa Krista, Stoner zistil, že šanca, že by jeden človek mohol splniť všetkých osem proroctiev, je 1:10 na 17. mocninu. To je 1 šanca zo 100 000 000 000 000 000 000. Samozrejme, Ježiš splnil oveľa viac ako osem proroctiev! Niet pochýb o tom, že Biblia je pri predpovedaní budúcnosti úplne presná.

Keďže Boh môže predpovedať budúcnosť, určite ju pozná. Izaiáš zaznamenal tieto slová o Bohu: „Pamätajte na predchádzajúce veci od večnosti, lebo ja som Boh a iného Boha niet a nikto nie je ako ja. Od počiatku oznamujem budúcnosť, od pradávna to, čo sa ešte nestalo. Hovorím: Môj zámer trvá, všetko čo chcem, urobím.“ (Izaiáš 46:9-10). Boh je jediný, kto môže stáť na začiatku a presne vyhlásiť koniec.

Boh je vševediaci, pozná všetko aktuálne a možné. Boh je tiež večný (Žalmy 90:2). Ako večný, vševediaci Boh prežil naše včerajšky, dnešky aj zajtrajšky, minulosť, prítomnosť aj budúcnosť. Boh je Alfa a Omega, začiatok a koniec (Zjavenie 21:6).

V Biblii sú stále proroctvá, ktoré čakajú na svoje naplnenie. Keďže Boh pozná budúcnosť, môžeme sa spoľahnúť, že všetky proroctvá sa nakoniec naplnia. Udalosti sa odohrávajú v Božom kalendári podľa jeho plánu. Vieme, kto má budúcnosť v rukách - jediný pravý, osobný, večný a vševediaci Boh Biblie.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Pozná Boh budúcnosť?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries