settings icon
share icon
Otázka

Ak pochybuješ o svojom spasení znamená to, že nie si skutočne spasený?

Odpoveď


Každý má príležitostné pochybnosti. To, či si kresťan neurčuje to, či máš alebo nemáš pochybnosti. Aj keď má veriaci pochybnosti, Boh je verný (2. Timoteovi 2:13). Boh chce, aby sme si boli istí a presvedčení o svojom spasení (Rimanom 8:38-39, 1. Jánov 5:13). Boh zasľubuje, že každý, kto verí v Krista bude spasený (Ján 3:16, Rimanom 10:9-10). Všetci sme zhrešili a nestačíme na Božiu slávu (Rimanom 3:23). Výsledkom je, že si zaslúžime smrť a večné oddelenie od Boha (Rimanom 6:23). Ale Boh nás tak miloval, že zomrel miesto nás, zobral trest, ktorý sme si zaslúžili my (Rimanom 5:8). Vďaka tomu všetci tí, ktorí veria sú spasení a večne zaistení.

Niekedy sú pochybnosti aj dobrá vec. Pavol nám hovorí v 2. Korinťanom 13:5: „Samých seba podrobte skúške, či naozaj žijete vo viere; sami sa skúmajte!“(Ekumenický preklad). Máme skúšať sami seba, aby sme si boli istí, či je Ježiš skutočne našim Spasiteľom a či je v nás Duch Svätý. Ak je, nemôžeme stratiť Kristove spasenie, ktoré pre nás vydobyl (Rimanom 8:28-39). Ak nie je, potom nás možno Duch Svätý usvedčuje z hriechu a nabáda nás k pokániu, aby sme boli zmierení s Bohom skrze Krista. Uistenie spasenia prichádza s poznaním, že keď sme už raz v Kristovi, sme zaistený pre večnosť. Skutočná spásonosná viera sa dokazuje skutkami (Jakub 2:14-26) a ovocím Ducha, ktorý je v nás (Galaťanom 5:22). Nedostatok týchto dôkazov, môže niekedy spôsobiť naše pochybnosti.

Vložil si svoju vieru v Krista? Ak je odpoveď áno, tak zahoď pochybnosti a dôveruj Bohu. Ak poznáš Ježiša ako svojho Spasiteľa, si bezpochyby spasený! Ak je odpoveď nie, tak ver v Pána Ježiša Krista a budeš spasený. Ak más nejaké otázky ohľadom spasenia, tak sa kľudne spýtaj, alebo môžeš navštíviť našu stránku Got Eternal Life .

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Ak pochybuješ o svojom spasení znamená to, že nie si skutočne spasený?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries