settings icon
share icon
Otázka

Je peklo skutočné? Je peklo večné?

Odpoveď


Je zaujímavé, že oveľa väčšie percento ľudí verí v existenciu neba, ako v existenciu pekla. Avšak podľa Biblie, peklo je tak isto reálne ako je nebo. Biblia učí jasne a priamo, že peklo je skutočné miesto, kde sú po smrti poslaní zlý/neveriaci ľudia. Všetci sme zhrešili proti Bohu (Rímskym 3:23). Spravodlivým trestom za hriech je smrť (Rímskym 6:23). A keďže každý jeden hriech je v konečnom dôsledku proti Bohu (Žalm 51:6) a keďže Boh je Bytosťou, ktorá je nekonečná a večná, trest za hriech, smrť, musí byť taktiež nekonečný a večný. Peklo je nekonečná a večná smrť, ktorú sme si „zaslúžili“ naším hriechom.

Trest mŕtvych hriešnikov v pekle je popísaný skrze Písmo, ako „večný oheň“ (Matúš 25:41), neuhasiteľný oheň“ (Matúš 3:12), „hanba a večné zavrhnutie“ (Daniel 12:2), miesto, kde „oheň nevyhasína“ (Marek 9:44-49), miesto „múk“ a „ohňa“ (Lukáš 16:23-24), „večné zahynutie“ (2 Tesalonickým 1:9), miesto, kde „dym múk vystupuje na veky vekov“ (Zjavenie 14:10-11) a hriešnici sú „mučení dňom i nocou naveky vekov.“ v „ohnivom a sírovom jazere“ (Zjavenie 20:10).

Trest hriešnikov v pekle je nekonečný presne tak, ako blaženosť spravodlivých v nebi. Sám Ježiš naznačuje, že trest v pekle je tak isto večný, ako je život v nebi (Matúš 25:46). Hriešnici sú naveky podrobení Božiemu hnevu. Tí, ktorí sú v pekle uznajú Božiu dokonalú spravodlivosť (Žalm 76:11). Tí, ktorí sú v pekle budú vedieť, že ich trest je spravodlivý a že oni sú jediní, koho môžu z toho obviňovať (5 Mojžišova 32:3-5). Áno, peklo je skutočné. Áno, peklo je miestom múk a trestu, ktoré trvajú na veky vekov, bez konca. Chváľme Boha za to, že skrze Ježiša môžeme uniknúť tejto večnej záhube (Ján 3:16, 18, 36).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Je peklo skutočné? Je peklo večné?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries