settings icon
share icon
Otázka

Otázky o Adamovi a Eve?

Odpoveď


Boli Adam a Eva spasení? Biblia nám konkrétne nehovorí, či boli Adam a Eva spasení. Adam a Eva boli jediné dve ľudské bytosti, ktoré vedeli o Bohu predtým, ako sa poškvrnili hriechom. V dôsledku toho pravdepodobne aj po svojom páde poznali Boha lepšie ako ktokoľvek z nás dnes. Adam a Eva určite verili v Boha a boli na ňom závislí. Boh sa s Adamom a Evou aj po páde naďalej rozprával a staral sa o nich. Adam a Eva vedeli o Božom zasľúbení, že im poskytne Spasiteľa (1. Mojžišova 3:15). Boh po páde zhotovil pre Adama a Evu kožené šaty (1. Mojžišova 3:21). Mnohí učenci to chápu ako prvú zvieraciu obetu, ktorá predznamenáva prípadnú Kristovu smrť na kríži za hriechy sveta. Keď si tieto skutočnosti spojíme, zdá sa, že Adam a Eva boli zachránení a po smrti skutočne odišli do neba/raja.

Koľko detí mali Adam a Eva? Biblia nám neuvádza konkrétny počet. Adam a Eva mali Kaina (1. Mojžišova 4:1), Ábela (1. Mojžišova 4:2), Seta (1. Mojžišova 4:25) a mnoho ďalších synov a dcér (1. Mojžišova 5:4). Pri pravdepodobných stovkách rokov plodnosti mali Adam a Eva počas svojho života pravdepodobne viac ako 50 detí.

Kedy boli Adam a Eva stvorení? Ak sledujeme starozákonné dejiny a vek v 5. kapitole knihy 1. Mojžišova, Adam a Eva boli pravdepodobne stvorení približne v roku 4000 pred Kristom.

Boli Adam a Eva jaskynní ľudia? V 3. kapitole 1. Mojžišovej knihy sa píše o tom, že Adam a Eva viedli plne inteligentný rozhovor s Bohom. Adam a Eva boli možno „primitívni“ v chápaní mnohých pojmov, ale v žiadnom prípade neboli „opičí“ alebo intelektuálne nedostatoční. Adam a Eva boli najdokonalejšie ľudské bytosti v dejinách sveta.

Ako dlho boli Adam a Eva v rajskej záhrade, kým zhrešili? Biblia výslovne neuvádza, ako dlho boli Adam a Eva v rajskej záhrade, kým zhrešili. Zdá sa, že v záhrade boli krátko, možno len jeden alebo dva dni. Adam a Eva splodili deti až po ich páde (1. Mojžišova 4:1-2), takže je nepravdepodobné, že by boli v záhrade veľmi dlho.

Mali Adam a Eva pupky/pupky? Pupok je tvorený pupočnou šnúrou, ktorá spája dieťa v maternici s matkou. Adama a Evu stvoril priamo Boh a neprešli bežným pôrodným procesom. Adam a Eva by teda pravdepodobne nemali pupok.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Otázky o Adamovi a Eve?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries