settings icon
share icon
Otázka

Spáchal som _____ hriech. Odpustí mi Boh?

Odpoveď


Vložte všetky hriechy, ktorých ste sa dopustili do ______. Áno, Boh môže a chce odpustiť akýkoľvek hriech. Učenie o zmierení vysvetľuje spasenie a odpustenie hriechu. Boh pripočítal Kristovu spravodlivosť tým, ktorí pokorne prosia o odpustenie hriechu (Izaiáš 53:5-6; 2. Korinťanom 5:21). On zaplatil plnú cenu za náš hriech a veriacim je plne odpustený každý hriech, ktorého sa dopustia - minulý, súčasný aj budúci. Existuje aj každodenné odpustenie, keď vyznávame svoje hriechy a zanechávame ich pre svoje posvätenie. Ak porovnáte akýkoľvek hriech s Ježišovou vraždou, bledne v porovnaní s ňou, a predsa Ježiš povedal: „Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo robia“ (Lukáš 23:34).

Pojmy spasenie a odpustenie sú neoddeliteľne spojené. Našťastie, Božia milosť je dostatočná na všetky hriechy, nech už do prázdneho políčka dosadíte akýkoľvek hriech. Prijatie odpustenia závisí od jednotlivca. To je prvá otázka; prijmete spasenie (odpustenie hriechu), ktoré ponúka Kristus? Ak je odpoveď „áno“, potom sú vám plne odpustené všetky dlhy za hriech (Skutky 13:38-39). Toto odpustenie prichádza len na základe viery v Ježiša a Božej milosti, nie na základe skutkov (Rimanom 3:20-22). Spasenie sa začína pokorným uznaním, že nikdy nebudeme dosť dobrí na to, aby sme sa dostali do neba vlastnou zásluhou, a že potrebujeme odpustenie. Prijať Ježiša Krista znamená veriť, že jeho smrť a vzkriesenie zaplatili trest za všetky hriechy, ktoré sme kedy spáchali, a že to stačí na pokrytie všetkých hriechov (2. Korinťanom 12:9).

Ak ste teda prijali Ježiša Krista za svojho Spasiteľa, Boh vám už odpustil všetky hriechy. Ak ste tak neurobili, vyznajte svoje hriechy Bohu a On vás očistí a obnoví vaše spoločenstvo s Ním (1. Jána 1:8-9). Aj po odpustení môžete stále prežívať pocity viny. Pocit viny za hriech je vlastne prirodzenou reakciou nášho svedomia a má nám pripomínať, aby sme neopakovali hriešne vzorce. Pochopenie, že Ježiš je plne schopný odpustiť akúkoľvek mieru hriechu, je nádejou na našu záchranu. Pochopenie odpustenia je liekom na pocity viny.

Poznanie, že odpustenie je skutočne krásny, milostivý dar od Boha, ktorý nás miluje, nám umožňuje vidieť, aký je skutočne úžasný. Keď uvažujeme o vlastnom hriechu a o tom, akí sme úbohí a nehodní odpustenia, je nám jasné, že Boh je milujúci, súcitný a hodný nášho uctievania. Naša hriešna pýcha, ktorá sa bráni prosbe o odpustenie, stojí medzi nami a vzťahom so starostlivým Spasiteľom. Ale tí, ktorí prosia o odpustenie, môžu veriť, že Ježiš je dostatočný a dychtivý, aby im odpustil a zachránil ich od hriechu, a nakoniec vstúpia do jeho nádvorí s chválou (Žalm 100:4).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Spáchal som _____ hriech. Odpustí mi Boh?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries