settings icon
share icon
Otázka

Čo je to Nové nebo a Nová zem?

Odpoveď


Mnoho ľudí ma zlú predstavu o tom, čo nebo v skutočnosti je. Zjavenie 21-22 nám podáva detailný obraz nového neba a novej zeme. Po udalostiach posledných dní, súčasné nebo a zem pominú a budú nahradené novým nebom a novou zemou. Večným miestom, kde budú prebývať veriaci bude nová zem. Táto nová zem je „nebom“, v ktorom strávime večnosť. Je to práve na novej zemi, kde bude umiestnený Nový Jeruzalem, nebeské mesto. A na tejto novej zemi budú perlové brány a ulice zo zlata.

Nebo – nová zem – je fyzické miesto, na ktorom budeme prebývať v našich oslávených telách (1 Korintským 15:35-58). Predstava toho, že nebo je „v oblakoch“ je nebiblická. Tak isto je nebiblická predstava toho, že budeme „duchmi, ktorí sa vznášajú okolo neba“. Nebo, ktoré zakúsia veriaci bude nová a dokonalá planéta, na ktorej budeme prebývať. Nová zem bude oslobodená od hriechu, zla, choroby, utrpenia a smrti. Je dosť možné, že bude podobná našej súčasnej zemi, alebo možno dokonca iba pretvorená zem, no bez prekliatia hriechu.

Čo o novom nebi? Je dôležité vedieť, že v starovekých mysliach slovo „nebo“ odkazovala no oblohu, vonkajší vesmír a tak isto na sféru, kde prebýva Boh. Takže, keď Zjavenie 21:1 odkazuje na nové nebo, je pravdepodobné, že tým naznačuje, že bude stvorený celý vesmír – nová zem, nová obloha, nový vonkajší vesmír. Zdá sa, akoby bolo pretvorené aj Božie nebo, aby tak všetkému vo vesmíre dalo „nový štart“, či už fyzickému, alebo duchovnému. Budeme mať vo večnosti prístup do nového neba? Možno, ale na to, aby sme to vedeli si musíme ešte počkať. Nech všetci dovolíme Božiemu Slovu, aby tvarovalo naše porozumenie neba.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je to Nové nebo a Nová zem?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries