settings icon
share icon
Otázka

Prečo Ježiš prikázal ľuďom, aby o zázrakoch, ktoré vykonal, nehovorili iným?

Odpoveď


Po uzdravení istého muža z malomocenstva (Marek 1:41-42) „Povedal mu: „Nie, aby si niekomu niečo hovoril...“ (Marek 1:44). Podľa nášho spôsobu myslenia by sa zdalo, že Ježiš by chcel, aby sa o zázraku dozvedeli všetci. Ježiš však vedel, že publicita okolo takýchto zázrakov by mohla brániť jeho poslaniu a odvádzať pozornosť verejnosti od jeho posolstva. Marek zaznamenáva, že presne to sa stalo. V nadšení z toho, že bol zázračne uzdravený, tento muž neposlúchol. V dôsledku toho musel Kristus presunúť svoju službu z mesta do púštnych oblastí (Marek 1:45) „Ježiš už nemohol verejne vojsť do mesta a zdržiaval sa vonku na osamelých miestach. No i tak za ním ľudia zovšadiaľ prichádzali.“

Okrem toho Kristus, hoci malomocného očistil, stále vyžadoval, aby bol poslušný zákonu krajiny - aby hneď išiel ku kňazovi a nezdržiaval sa tým, že sa zastaví a bude sa rozprávať o svojom uzdravení. Bolo tiež možné, že ak by nešiel hneď, predbehli by ho ľudia so zlými úmyslami, ktorí by kňaza poškodili a zabránili mu vyhlásiť uzdravenie za pravé, pretože ho vykonal Ježiš. Ďalej bolo dôležité, aby kňaz vyhlásil, že ide o skutočné uzdravenie, aby medzi Židmi nevznikli predsudky voči tomu, že ide o skutočný zázrak.

Napokon, Ježiš nechcel, aby sa ľudia sústredili na zázraky, ktoré vykonal, ale skôr na posolstvo, ktoré hlásal, a na smrť, ktorou mal zomrieť. To isté platí aj dnes. Boh by bol radšej, keby sme sa sústredili na uzdravujúci zázrak spasenia skrze Ježiša Krista namiesto toho, aby sme sa zameriavali na iné uzdravenia a/alebo zázraky.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Prečo Ježiš prikázal ľuďom, aby o zázrakoch, ktoré vykonal, nehovorili iným?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries