settings icon
share icon
Otázka

Čo je to modlitebná prechádzka? Je biblické ísť na modlitebnú prechádzku?

Odpoveď


Modlitebná prechádzka je praktikovanie modlitby na rozličných miestach, typ príhovornej modlitby, ktorý zahŕňa prechádzku po určitej lokalite. Niektorí ľudia si myslia, že keď sa nachádzajú bližšie k miestu alebo osobe, za ktorú sa modlia, že im to umožňuje, aby sa konkrétnejšie modlili. Modlitebné prechádzky praktikujú jednotlivci, skupiny, ale aj celé cirkevné zbory. Môžu byť dlhé iba niekoľko ulíc, ale aj niekoľko kilometrov. Podstatou je, aby sa použilo všetkych pät zmyslov – zrak, čuch, sluch, chuť a dotyk – aby sa lepšie pochopila modlitebná potreba.

Napríklad, ak sa prechádzate v susedstve a hľadáte niečo, za čo by ste sa mohli modliť, môžete si všimnúť dvor, ktorý je neuprataný a zapustený. Toto vás môže podnietiť k tomu, aby ste sa modlili za zdravie (ako telesné tak aj duchovné) ľudí, ktorí tam žijú. Niektoré modlitebné skupiny sa prechádzajú vedľa škôl a modlia sa za žiakov a učiteľov, za ich bezpečie a pokoj a aby diabol bol zastavený v jeho plánoch. Niektorí ľudia si myslia, že keď sa nachádzajú bližšie miestu alebo osoby, za ktorú sa modlia, že im to umožňuje, aby sa konkrétnejšie modlili.

Modlitebná prechádzka je relatívne nová prax a nevie sa, kde to začalo. Neexistuje biblický príklad pre niečo také, ale je jasné, že v biblickom čase sa cestovalo hlavne pešo, takže je pravdepodobné, že sa ľudia počas cesty zároveň aj modlili. Avšak neexistuje príkaz, že toto musíme praktikovať. Názor, že modlitba v sediacej alebo v nejakej inej polohe má väčšu hodnotu pred Bohom je úplne nebiblický. Keď cítime, že by sme mali byť bližšie k niekomu alebo niečomu, za čo sa modlíme, buďme presvedčení, že náš Nebeský Otec pozná naše city a potreby a odpovie na naše potreby na základe Jeho vôle. Fakt, že nám dovoľuje, aby sme boli súčasťou Jeho plánov je dobré pre nás.

Máme príkaz, aby sme sa „modlili neprestajne“ (1. Tesaloničanom 5:17), a keďže je prechádzka niečo, čo robíme každodenne, môžeme sa modliť aj počas toho. Boh počuje všetky modlitby tých, ktorí sú v Kristovi (Ján 15:7), bezohľadu na miesto alebo čas. Neexistuje príkaz, že sa nesmieme modliť, keď sa prechádzame, a vlastne ak nás niečo podnieti, aby sme sa modlili, mali by sme pokračovať v modlitbe.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je to modlitebná prechádzka? Je biblické ísť na modlitebnú prechádzku?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries